فیتیله قیمت نفت پایین کشیده شد

فیتیله قیمت نفت پایین کشیده شد

قیمت نفت در معاملات روز جمعه، با قوت گرفتن احتمال توافق آتش بس در غزه که تقاضای قوی تابستانی برای سوخت و اختلالات عرضه در خلیج مکزیکو را تحت‌الشعاع قرار داد، با یک درصد کاهش بسته شد.

به گزارش پیشتاز، بهای معاملات نفت برنت با ۸۹ سنت معادل ۱.۰۲ درصد کاهش، در ۸۶ دلار و ۵۴ سنت در هر بشکه بسته شد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۷۲ سنت معادل ۰.۹ درصد کاهش، در ۸۳ دلار و ۱۶ سنت در هر بشکه بسته شد. اما برای کل هفته، نفت برنت ۰.۴ درصد و شاخص نفت آمریکا، ۲.۱ درصد افزایش داشت.

دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز جمعه اعلام کرد رئیس موساد پس از دیدار اولیه با میانجی‌هایی که در تلاش برای دستیابی به آتش بس در غزه و توافق آزادی گروگان بودند، از دوحه بازگشته است و مذاکرات هفته آینده از سر گرفته می‌شود. دفتر نتانیاهو در بیانیه‌ای اعلام کرد اختلافات بین دو طرف باقی است.

جان کیلداف، از شرکای شرکت «اگین کپیتال» در این باره گفت: بدیهی است که پیشرفت در مذاکرات، به آرام شدن اوضاع کمک می‌کند. تسهیل مناقشه خاورمیانه، خطر عرضه نفت  از منطقه را کاهش می‌دهد و بر قیمت نفت تاثیر می‌گذارد.

وست تگزاس اینترمدیت، روز پنج شنبه به دلیل تعطیلات روز استقلال در آمریکا، قیمت نهایی نداشت اما قیمت‌ها هفته گذشته تحت تاثیر انتظارات برای رشد قوی تقاضای تابستانی برای نفت در آمریکا، صعودی بودند.

تیم اسنایدر، اقتصاددان ماتادور اکونومیکس در یادداشتی در روز جمعه گفت: چند روز گذشته از نظر تقاضا، پیک فصل رانندگی بود و قیمت‌ها همچنان روند صعودی داشتند. این وضعیت به دلیل تقاضای قوی‌تر مصرف کننده و تاثیر توفان گرمسیری بریل بود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز چهارشنبه کاهش بزرگترین از حد انتظار ۱۲.۲ میلیون بشکه ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته را گزارش کرد که بسیار بیشتر از کاهش ۷۰۰ هزار بشکه‌ای پیش بینی شده توسط تحلیلگران بود.

توفان گرمسیری بریل که در مسیر خود در کارائیب، ۱۱ کشته برجای گذاشت و خطوط برق و ساختمان‌ها را در جزایر متعدد کارائیب تخریب کرد، وارد مکزیک شد.

انتظار نمی‌رود فعالیت سکوهای نفتی بزرگ در مکزیک بر اثر این توفان، مختل شود اما پروژه‌های نفت در آبهای آمریکا به سمت شمال، در صورت ادامه مسیر فعلی توفان، ممکن است با اختلال فعالیت روبرو شوند.

در این بین، احتمال کاهش نرخ‌های بهره نزدیک شده است و انتظارات برای افزایش تقاضا برای نفت را برانگیخته است.

رشد مشاغل آمریکا در ژوئن آهسته شد اما نرخ بیکاری به ۴.۱ درصد رشد کرد که بالاترین میزان در دو سال و نیم گذشته بود و رشد ملایم دستمزد، به ضعیف شدن بازار کار اشاره داشت و ممکن است به کاهش نرخ بهره در نشست ژوئیه فدرال رزرو منتهی شود.

در این بین، آرامکوی سعودی قیمت فروش هر بشکه نفت «عرب لایت» به آسیا در ماه اوت را کاهش داد و یک دلار و ۸۰ سنت در هر بشکه بالاتر از شاخص قیمت نفت عمان/دوبی تعیین کرد. کاهش قیمت به آسیا که مقصد حدود ۸۰ درصد از صادرات نفت عربستان سعودی است، منعکس کننده فشار متوجه تولیدکنندگان اوپک در برابر رشد بی‌وقفه عرضه غیراوپک و موانع پیش روی اقتصاد جهانی است.

بر اساس گزارش رویترز، بانک سوئیسی «یو بی اس» با اشاره به کاهش تولید اوپک پلاس و پیش بینی کاهش ذخایر نفت، انتظار دارد قیمت هر بشکه نفت برنت در سه ماهه جاری، به ۹۰ دلار برسد.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فیتیله قیمت نفت پایین کشیده شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فیتیله قیمت نفت پایین کشیده شد"، کلیک کنید.