محصولات مرکز رشد فناوری های بالینی در دنیا بسیار خلاقانه و فناورانه است

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت وگو با پیشتاز؛

محصولات مرکز رشد فناوری های بالینی در دنیا بسیار خلاقانه و فناورانه است

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بسیاری از محصولات مرکز رشد جز موارد جدید، خلاقانه و نوآورانه در دنیا هستند.

علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری علم و فناوری پیشتاز در رابطه با مرکز نوآوری رشد فناوری های بالینی اظهار کرد: برای ارتباط عمیق تر میان مراکز تحقیقاتی و مراکز بالینی و مراکزی که نیازمند استفاده از محصولات و روش های نوین درمانی هستند، به شکل گیری یک نهاد چابک در مجموعه تحقیقاتی و درمانی نیاز داشتیم که خوشبختانه یکی از گزینه های مناسب برای تحقق چنین امری مراکز رشد هستند.

وی ادامه داد: اولین مرکز رشد فناوری بالینی در کالبد ساختاری پژوهشکده گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افتتاح شد این مرکز نقش اساسی در ایده پردازی و تحقق محصول به صورت یک زنجیره مستمر و پیوسته دارد. وجود چنین نهاد هایی نقش بسیار تاثیرگذاری در فرایند استخراج ایده های نوین، حرکت در لبه های دانش، تولید محصولات جدید، حرکت به سمت خودکفایی دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به محصولات موجود در مرکز رشد گفت: بسیاری از محصولات مرکز رشد جز موارد جدید، خلاقانه و نوآورانه در دنیا هستند و تعداد کمی از کشور ها به این تحول و صنعت دست یافته اند.

زالی مطرح کرد: شرایط بسیار محیایی برای تحقق ایده در مرکز نوآوری رشد فناوری های بالینی وجود دارد که به چالاک سازی سیستم های مهم کمک می کند، زیرا مواردی که در گذشته در قالب های صنعتی و قالب های توسعه ی غیر پزشکی و بالینی کار می کردند در فضایی بسیار محجور بودند؛ اما اینجا به دلیل ادغامی که صورت گرفته نیاز ها ارزیابی وبسیاری از مشکلات حل می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "محصولات مرکز رشد فناوری های بالینی در دنیا بسیار خلاقانه و فناورانه است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "محصولات مرکز رشد فناوری های بالینی در دنیا بسیار خلاقانه و فناورانه است"، کلیک کنید.