مزایای نوشیدن آب گرم برای بدن

مزایای نوشیدن آب گرم برای بدن

به گزارش پیشتاز،نوشیدن آب داغ به شما کمک می کند هیدراته بمانید، اما می تواند به هضم غذا، تسکین استرس، رفع احتقان و راحتی کمک کند.

همشهری در گزارشی آورده که از خوردن غذاهای سرخ شده و روغنی و پرخوری گرفته تا پیروی از یک سبک زندگی ناسالم، دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود مشکلات گوارشی را تجربه کنید. بسیاری معتقدند نوشیدن آب گرم با معده خالی هضم غذا را تقویت می کند. برای اینکه بفهمیم این موضوع درست است یا نه، ادامه مطلب را بخوانید.

به نظر می رسد که انار برای اکثر افراد مفید و ایمن است اما افراد با شرایطی خاص، برای افزودن این میوه به رژیم غذایی خود حتما باید با متخصص مراقب های بهداشتی مشورت کنند.

به گفته متخصصان تغذیه، نوشیدن آب داغ به شما کمک می کند هیدراته بمانید، اما می تواند به هضم غذا، تسکین استرس، رفع احتقان و راحتی کمک کند.

فواید نوشیدن آب گرم برای هضم غذا چیست؟
در اینجا 7 روشی که نوشیدن آب گرم می تواند به طور بالقوه به هضم بهتر کمک کند آورده شده است.

یک کارشناس ارشد تغذیه گفت: سرطان از جمله بیماری هایی است که تغذیه نقش تعیین کننده ای در پیشگیری و درمان آن ایفا می کند.

1. آنزیم های گوارشی را تحریک می کند
وقتی آب گرم وارد معده می شود، به فعال شدن آنزیم های گوارشی کمک می کند و هضم راحت تر را تسهیل می کند. آب گرم با تحریک ترشح آنزیم های گوارشی به عنوان یک محرک طبیعی برای سیستم گوارش عمل می کند. آنزیم ها نقش مهمی در تجزیه مواد غذایی به قطعات کوچکتر ایفا می کنند و باعث جذب مواد مغذی می شوند.

2. استرس را مدیریت می کند
استرس می تواند تاثیر قابل توجهی بر سلامت دستگاه گوارش داشته باشد و منجر به علایمی مانند سوء هاضمه، گرفتگی معده و اسهال شود. نوشیدن آب گرم می تواند به تقویت آرامش و کاهش سطح استرس کمک کند، که به نوبه خود می تواند به هضم غذا کمک کند. گوپال توضیح می دهد: گرمای آب اثر تسکین دهنده ای بر بدن دارد و می تواند به آرامش سیستم عصبی کمک کند و مشکلات گوارشی را کاهش دهد.

3. یبوست را برطرف می کند
یکی از قابل توجه ترین فواید آب گرم برای هضم، توانایی آن در کاهش یبوست است. آب گرم به نرم شدن مدفوع و تحریک حرکات روده کمک می کند و عبور مواد زاید را از روده بزرگ آسان تر می کند. اگر روزانه دچار یبوست می شوید آب گرم را با معده خالی بنوشید.

4. نفخ و گاز معده را کاهش می دهد
نفخ و گاز مشکلات گوارشی رایجی هستند که می توانند ناراحت کننده باشند. گوپال توصیه می کند: «نوشیدن آب گرم برای کاهش این علایم با ارتقای هضم بهتر و کاهش تجمع گاز در روده ها». این اتفاق می افتد زیرا آب گرم ماهیچه های دستگاه گوارش را شل می کند و به خروج گازهای به دام افتاده کمک می کند.

5. به سم زدایی کمک می کند
آب گرم می تواند با دفع سموم و مواد زاید از سیستم گوارش، از فرآیند سم زدایی طبیعی بدن پشتیبانی کند. هنگامی که با معده خالی مصرف شود، آب گرم می تواند به شروع فرآیند سم زدایی با تحریک حرکات روده و ترویج دفع مواد زاید کمک کند. علاوه بر این، آب گرم عرق کردن را تشویق می کند، که روش دیگری است که بدن سموم را دفع می کند.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مزایای نوشیدن آب گرم برای بدن" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مزایای نوشیدن آب گرم برای بدن"، کلیک کنید.