مسعود ده نمکی: با آدم های مذهبی نما مشکل دارم!

مسعود ده نمکی: با آدم های مذهبی نما مشکل دارم!

به گزارش خبرگزاری پیشتاز، مسعود ده نمکی، کارگردان سینما و تلویزیون در برنامه «برمودا» شبکه نسیم در پاسخ به سوال کامران نجف زاده مبنی بر اینکه الان شما مجید سوزوکی هستید یا حاجی گرینوف؟ گفت: «حاجی گرینوف ها از مخالفان سرسختم هستند. بله، با آدم های مذهبی نما مشکل دارم! آن ها شعارشان با عملشان نمی خواند. وقتی هم در حاکمیت قرار می گیرند، تصمیم ساز و تصمیم گیر می شوند. بیشتر این آدم ها اینطور صادقه فکر می کنند، که صحیح نیست و دین اینگونه نیست. حاجی گرینوف ها تظاهر به دین داری می کنند. حضرت علی (ع) می فرماید: مردم به حاکمان خود بیشتر شبیه هستند، تا به پدرانشان. ما آنچه را که در جامعه می بینیم و نقد می کنیم، برآیند عملکرد حاجی گرینوف هاست.»

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ده نمکی در پاسخ به این سوال که شایعه ای درباره خودتان شنیدید، که آزارتان بدهد؟ گفت: زیاد. همینکه شما می پرسید من میلیاردر هستم، شایعه است. در عالم سیاست می آیی، هر روز شایعه است. گاهی شایعه همان کاری را می کند، که معاویه با حضرت علی (ع) می کرد. بعضی مواقع شایعه صبر آدم را لبریز می کند. زمانی که روزنامه نگار بودم، یک حدیث از حضرت علی (ع) شنیدم، که فاصله بین حق و باطل چهار انگشت بین شنیدن و دیدن است. یک لحظه دقت کردم و دیدم ما بیشتر خبرهایی که می نوشتیم، می گفتیم شنیده می شود. دیدم هیچ حجتی برای این نوع روزنامه نگاری ندارم. روشم را از خبری به سمت تحلیلی بردم.

کارگردان سریال «رستگاری» در پاسخ به این سوال که مسعود ده نمکی وسط میدان مین است؟ یا از میدان مین عبور کرده؟ توضیح داد: تا زمانی که عمرمان تمام نشود، وسط میدان مین هستیم.

وی درباره علت کمتر دیده شدن و کمتر مصاحبه کردنش گفت: احساس می کنم عافیت در گمنامی است و نه شهرت. من از یک جایی به بعد آب خوردنم هم ژورنالیستی شده بود و تیتر رسانه ها می شد. احساس کردم این نوع شهرت آسیب زننده است. اگر آدم حرفی داشته باشد، وسط جنجال گم می شود. بعضی مواقع آدم ها دنبال جنجال می دوند و گاهی جنجال دنبال آدم هاست. من برای اینکه حاشیه ها کم شود، دیگر مصاحبه نکردم.

ده نمکی در پاسخ به انتقاداتی که به کارهایش می شود، گفت: من هیچ وقت منتظر شنیدن تعریف نبودم. گاهی یک نفر واقعاً نقد می کند. گاهی هم می بینی می فهمند کارت خوب است، اما باز تخریبت می کنند. بعدها حدیثی شنیدم که مومن همیشه در معرض آزار است؛ یعنی هم از طرف شیطان و دشمن هم از طرف مومن. البته اگر مومن محسوب شویم.

کارگردان فیلم «اخراجی ها» در پاسخ به سوال کامران نجف زاده مبنی بر اینکه الان منتقدان شما یا شیطان هستند، یا دشمن؟ توضیح داد: خیر، منظورم آدم هایی است که هر کاری که می کنی، مورد حسد واقع می شوی. چرا آدم ها وجه مثبت کار را نمی بینند؟ حضرت موسی (ع) به خدا فرمود: خدا کاری بکن، که کسی پشت سرم حرف نزند. خدا فرمود موسی من برای خودم اینکار را نکردم، می خواهی برای تو اینکار را کنم؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسعود ده نمکی: با آدم های مذهبی نما مشکل دارم!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسعود ده نمکی: با آدم های مذهبی نما مشکل دارم!"، کلیک کنید.