ممنوعیت فروش چارتری پروازها در ایام اربعین/ ضوابط پروازها تا هفته آینده اعلام می شود

ممنوعیت فروش چارتری پروازها در ایام اربعین/ ضوابط پروازها تا هفته آینده اعلام می شود

به گزارش پیشتاز -جعفر یازرلو در گفت وگو با پیشتاز، اظهار کرد: در مسیر پروازهای بین المللی تنها مسیری که شرکت های هواپیمایی ملزم به رعایت قوانینی مانند نرخ مصوب از سوی سازمان هواپیمایی کشوری هستند مربوط به مسیرهای عتبات عالیات در بازه اربعین حسینی است که همه ساله از طریق سازمان هواپیمایی کشوری تعیین و به ذینفعان ابلاغ می شود.

وی افزود: ضوابط بازه اربعین حسینی سال 1403 از سوی سازمان هواپیمایی کشوری تا هفته آینده به شرکت های هواپیمایی ابلاغ خواهد شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی تصریح کرد: همچنین در این ابلاغ مکانیسم عرضه صندلی، فروش بلیت، نرخ مسیرها و سایر الزامات به شرکت های هواپیمایی و تمامی کانال های عرضه و فروش بلیت برای اجرا اعلام خواهد شد.

یازرلو در ادامه گفت:در پروازهای بازه اربعین حسینی واگذاری پروازها از طرف شرکت های هواپیمایی به چارترکنندگان و عرضه چارتری بلیت در مسیر عتبات عالیات ممنوع است و عرضه و فروش بلیت می بایست از طریق کانال های شفاف و از طریق عرضه به عموم صورت گیرد. این تصمیم با هدف محدود نشدن کانال های عرضه و فروش بلیت پروازهای اربعین اتخاذ شده است تا با عرضه گسترده بلیت از طریق سیستم های رزرواسیون، زایران گرامی با سهولت بیشتری به بلیت دسترسی داشته باشند و فعالیت های مربوط به نمایش، عرضه و فروش بلیت شفاف بوده و قابل رصد کردن باشد.

وی در پایان گفت: مشخصا اگر تخلفی در این بازه رخ بدهد طبق قانون برخوردهای قانونی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری صورت خواهد گرفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ممنوعیت فروش چارتری پروازها در ایام اربعین/ ضوابط پروازها تا هفته آینده اعلام می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ممنوعیت فروش چارتری پروازها در ایام اربعین/ ضوابط پروازها تا هفته آینده اعلام می شود"، کلیک کنید.