ناظر بازی پرسپولیس به من گفت داور سرتان را برید/ کارشناسی های داوری خنده دار است!

ناظر بازی پرسپولیس به من گفت داور سرتان را برید/ کارشناسی های داوری خنده دار است!

آفتاب نیوز :

محمد آبشک، هافبک استقلال خوزستان به انتقاد از اتفاقات بازی پرسپولیس پرداخت. آن ها در پایان نیمه اول سه بر صفر از رقیب خود در ورزشگاه آزادی پیش بودند، اما در نیمه دوم چهار گل خوردند و بازی را واگذار کردند. این بازیکن معتقد است اشتباهات داوری باعث شد تا همه چیز به نفع حریف رقم بخورد. آبشک ابتدا گفت: «نیمه اول عالی بازی کردیم و در نیمه دوم هم تا زمان اخراج و پنالتی موقعیت به حریف نمی دادیم. به راحتی می توانستیم بازی را ببریم. حق مان بود، ولی همه دیدند چه اتفاقاتی افتاد.»

او درباره عملکرد کوپال ناظمی داور مسابقه تصریح کرد: «شما صحنه اخراج بازیکن برزیلی ما را ببینید. سر خورد و برخورد داشت. می گویند نه، بی احتیاطی کرد. خب اگر سرخورده چطور بی احتیاطی کرده؟ بعد از 10 نفره شدن داور دقیقه 75 یک پنالتی هم برای حریف گرفت. من هزاربار صحنه را دیدم. بدتر از این صحنه در نیمه اول روی جواد آقایی پور اتفاق افتاد داور پنالتی نگرفت. بازیکن ما برخورد خاصی نداشت و وحید امیری پایش را گیر داد و خودش را به زمین انداخت. پس قطعا پنالتی نبود.»

آبشک اضافه کرد: «می گویند درباره داوری حرف نزنید. پس حق مان را چطور بگیریم؟ یک چیزی که خیلی من را حرص می دهد حرف های کارشناسان داوری است. مدام تصمیمات را به نفع یک تیم تایید می کنند. جرات داشته باشند و داور را به چالش بکشند. بازیکن ما نه پا انداخت و نه چیزی. بعد می گویند صد در صد پنالتی! به خدا خنده دار است. هر تصمیمی که داور درباره یک تیم بگیرد می گویند بله بله تصمیمش درست بود. دوستان ناراحت نشوند. آن ها همان هایی هستند که در دوره داوری خودشان ضعف داشتند. الان شده اند کارشناس. من اسم این چیز ها را حق الناس می گذارم. خدا آن دنیا از این چیز ها نمی گذرد. یک بار حق را بگویید. فقط یک بار!»

هافبک استقلال خوزستان گفت: «اصلا حق را نمی گویند و فقط می خواهند تصمیمات رفقایشان را تایید کنند. یک اتفاقی آخر بازی افتاد که من به شما بگویم تعجب می کنید. خدا شاهد است آقای اکبریان ناظر مسابقه بعد از بازی به من گفت داور سرتان را برید. به خدا قسم می خورم. بعد دیدم در یک سایت کارشناسی کرده و گفته همه تصمیمات درست است! انصاف داشته باشید. اصلا چرا ناظر بازی باید برود کارشناسی کند؟ چرا فلان عضو کمیته انضباطی باید کارشناسی داوری کند؟ این چه وضعی است؟ به خدا خسته شده ایم.» 

آبشک که دل پری از اتفاقات داوری دارد، توضیح داد: «من بازیکن می فهمم داور چطور سوت می زند. بد قضاوت کردن این نیست که حتما پنالتی اشتباه بگیرد. وسط زمین طوری سوت می زند که مدام توپ به حریف می رسد. نیمه اول که تمام شد شما ببینید گلر حریف چطور به داور اعتراض می کرد؟ چطور داوری را تحت فشار می گذاشت. کلا نیمه دوم قضاوت عوض شد. در نیمه اول تیم داوری عالی بود، ولی نیمه دوم اشتباهات زیاد شد. ما انتظار داریم فقط عدالت رعایت شود. چون ما رسانه نداریم قدرت نداریم باید این بلا سرمان بیاید؟»

آبشک در پایان گفت: «من اسم آن بازی را کامبک حریف نمی گذارم. ما فوق العاده بازی کردیم. سه گل زدیم و دو سه گل نزدیم. مقابل چشم 70 هزار تماشاگر آن طور باجرات به زمین رفتیم. نیمه اول یک موقعیت ندادیم. بعد از گل اول داور پنالتی صد در صد تیم ما را نگرفت. البته اگر به یک سری کارشناس برنخورد، چون به هر حال آن ها همیشه به نفع یک تیم قضاوت می کنند. نیمه دوم تا قبل از اخراج و پنالتی به آن ها موقعیت ندادیم. همان دو اتفاق تیم ما را به هم ریخت. البته ما یک ایرادی داریم. باید مثل دیگران بریزیم سر داور. مشکل فوتبال ایران این است اگر محجوب باشی حقت را می خورند. ما هم باید از این به بعد اعتراض شدید کنیم. در همان بازی نساجی دیدید با ما چه کردند؟ آقایان جان هرکسی که دوست دارید فکری برای داوری کنید. با این وضعی که من می بینم VAR هم بیاید مشکل حل نمی شود، چون آدم ها تغییر نمی کنند. من که امیدی به حل مشکلات ندارم.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ناظر بازی پرسپولیس به من گفت داور سرتان را برید/ کارشناسی های داوری خنده دار است!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ناظر بازی پرسپولیس به من گفت داور سرتان را برید/ کارشناسی های داوری خنده دار است!"، کلیک کنید.