نبرد خونین مار 15 متری و خرس گریزلی/ کدام شکارچی پیروز می شود؟

به گزارش خبرگزاری پیشتاز، خرس های گریزلی پستانداران سرسختی هستند که می توانند برخی از موجودات نسبتاً بزرگ را از بین ببرند. ویژگی منحصربه فرد این شکارچیان وحشی، فرصت طلبی شان است. بسیاری از حیوانات روی زمین در مبارزه با خرس گریزلی مغلوب می شوند. در سوی دیگر میدان نیز Titanoboa cerrejonensis قرار دارد، بزرگ ترین ماری که کره زمین به خود دیده است.

بزرگ ترین تفاوت میان خرس گریزلی و تایتانوبوآ را می توان در مورفولوژی، اندازه و روش حمله آن ها پیدا کرد. تایتانوبوآ یک مار منقبض کننده بسیار بزرگ با وزن بیش از هزار کیلوگرم و طول 15 متر بود که از زیر خط آب و در لبه آب برای شکار کمین می کرد. در همین حال، خرس های گریزلی پستانداران بزرگ چهارپایی هستند که می توانند تا 550 کیلوگرم وزن و تا 3 متر طول داشته باشند. آن ها با استفاده از دندان ها، چنگال ها و قدرت بدنی که دارند به شکارهایی که در حین کاوش در محیط خود پیدا می کنند، با شرارت حمله می کنند.

تفاوت های این دو حیوان بسیار قابل توجه است و تاثیر زیادی بر روند مبارزه خواهد گذاشت؛ بااین حال آنچه گفته شد تنها مولفه های تاثیرگذار در این نبرد نیستند. برخی از تاثیرگذارترین مولفه های این مبارزه را می توان در اندازه، سرعت و روش های حمله یافت.

مقایسه ابعاد

تایتانوبوآ بزرگ تر از هر خرس گریزلی است که تا به امروز دیده شده است. بزرگ ترین خرس گریزلی که تابه حال پیدا شده، حدود 544 کیلوگرم وزن داشته است. این خرس ها معمولاً حدود یک متر قد دارند، اما قد آن ها می تواند تا سه متر رشد کند. دراین بین تایتانوبوآ بیش از هزار کیلوگرم وزن داشت و تا 15 متر قد می کشید. این خزنده طویل و سنگین بود و حتی می توانست به قطر یک متر برسد. جمجمه آن ها حدود 40 سانتی متر طول داشته و درنتیجه اندازه این مار در مبارزه با خرس گریزلی یک مزیت برای آن محسوب می شود.

نبرد خونین مار 15 متری و خرس گریزلی/ کدام شکارچی پیروز می شود؟

مقایسه سرعت

نقطه ضعف هر مار بسیار بزرگی آن است که وزن و اندازه کلی اش بر تحرک آن تاثیر می گذارد. در خشکی، تایتانوبوآ احتمالاً بسیار کند بود؛ به همین دلیل، بیشتر در آب یا در نزدیکی آن می ماند، جایی که بر اساس تخمین ها آناکونداهای بزرگ می توانستند بین 8 تا 16 کیلومتر در ساعت شنا کنند.

خرس های گریزلی هم بزرگ جثه اند اما در خشکی نیز بسیار سریعند. پاهای جلویی قدرتمندشان به این پستانداران اجازه می دهد تا زمانی که در حال شکار طعمه هستند با سرعت 48 تا 56 کیلومتر بر ساعت بدوند. آن ها می توانند به خوبی شنا کنند و در آب به سرعت 4 تا 9 کیلومتر در ساعت برسند.

نبرد خونین مار 15 متری و خرس گریزلی/ کدام شکارچی پیروز می شود؟

مقایسه شیوه دفاعی

مار غول پیکر در محیط اطرافش به سختی قابل تشخیص بود و این ویژگی از آن محافظت زیادی می کرد. آن ها در آب های باتلاقی یا در پوشش گیاهی پنهان می شدند. بدن ضخیم آن ها نیز می توانست ضربات زیادی را تحمل کند. خرس های گریزلی نیز برای امن ماندن به اندازه خود متکی بوده و هستند. بدن آن ها با لایه های خز، پوست و چربی محافظت می شود که گاهی اوقات می تواند تا چندین سانتی متر ضخامت داشته باشد. همچنین، خرس های گریزلی نمایش تهدیدآمیز ترسناکی دارند که باعث می شود اکثر موجودات از مقابلشان فرار کنند. درنهایت، گریزلی ها به اندازه کافی سریع هستند تا از بسیاری از انواع خطرات دور شوند.

مقایسه قابلیت های تهاجمی

خرس های گریزلی قدرت تهاجمی بالایی دارند. آن ها فقط از دندان ها یا پنجه های خود استفاده نمی کنند، بلکه ذره ای از قدرت عظیم خود را برای کوبیدن، بریدن، گاز گرفتن، تکان دادن و چرخاندن طعمه خود به اطراف استفاده می کنند تا شکار، جان بدهد.

در مقابل، تایتانوبوآ شکارچی تک ترفندی بود. آن ها حیوانات را نیش می زنند، شکار را ثابت نگه می داشتند، بدن شان را دور شکار می پیچیدند و باعث از کار افتادن سیستم گردش خون شان می شدند.

نبرد خونین مار 15 متری و خرس گریزلی/ کدام شکارچی پیروز می شود؟

مقایسه درنده خویی

بزرگ ترین مار کره زمین، شکارچی کمین گری بود. تایتانوبوآ احتمالاً در لبه آب منتظر طعمه می نشسته و سپس آن را شکار می کرده است. خرس گریزلی بیشتر فرصت طلب است و هرچند بیشتر مواد گیاهی را می خورد، اما از شکار نمی ترسند.

مار غول پیکر یا خرس گریزلی؛ کدام یک در نبرد پیروز می شوند؟

بزرگ ترین مار کره زمین احتمالاً در مبارزه با خرس گریزلی در نزدیکی آب پیروز می شد، اما در مبارزه روی خشکی شکست می خورد. اگر مبارزه با کمین از آب شروع شود، خرس احتمالاً تسلیم قدرت منقبض کننده تایتانوبوآ خواهد شد و این مورد به ویژه اگر مار خرس را وارد آب می کرد، حتمی بود.

اگر مبارزه در خشکی شروع می شد، خرس گریزلی مزایای زیادی در برابر این مار داشت. خرس های گریزلی سریع تر و باهوش تر از تایتانوبوآ هستند و فوق العاده قدرتمندند. بااین حال، شک و تردیدهایی وجود دارد که آیا خرس گریزلی می تواند آسیب کافی به چنین موجود فوق العاده بزرگ و ضخیمی وارد کند، آن هم بدون اینکه در این فرآیند کشته شود.

در خشکی، تایتانوبوآ احتمالاً سعی می کند به سمت آب فرار کند. گریزلی سریع است، اما احتمالاً متوجه می شود که حمله به قسمت میانی ضخیم مار کارساز نیست. بااین حال، اگر گریزلی بتواند به سر مار حمله کند، می تواند برنده شود. ضربات قوی و گاز گرفتن جمجمه با آن آرواره سهمگین می تواند آسیب قابل توجهی به بزرگ ترین مار وارد کند.

تصمیم گیری در مورد این نبرد بسیار دشوار است؛ به احتمال زیاد تایتانوبوآ در آب و خرس گریزلی در خشکی پیروز خواهند شد.

منبع: AZANIMALS

54227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نبرد خونین مار 15 متری و خرس گریزلی/ کدام شکارچی پیروز می شود؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نبرد خونین مار 15 متری و خرس گریزلی/ کدام شکارچی پیروز می شود؟"، کلیک کنید.