نتایج نهایی انتخابات پارلمانی پاکستان اعلام شد

گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین پیشتاز، کمیته انتخاباتی پاکستان امروز (یکشنبه) در نهایت با گذشت سه روز از زمان برگزاری انتخابات پارلمانی پاکستان، نتایج نهایی را اعلام کرد.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، در نهایت، احزاب مستقل که اکثراً تحت حمایت نخست وزیر پیشین پاکستان عمران خان هستند، موفق شدند 101 کرسی را به خود اختصاص دهند. حزب «مسلم لیگ پاکستان» به ریاست «نواز شریف» نخست وزیر سابق با 75 کرسی در جایگاه دوم قرار گرفت و حزب «مردم پاکستان» به رهبری «بلاول بوتو زرداری» (وزیر خارجه فعلی و فرزند بی نظیر بوتو) نیز با 54 کرسی در جایگاه سوم قرار گرفت.

نتایج نهایی انتخابات پارلمانی پاکستان اعلام شد

 

انتخابات روز پنج شنبه (8 فوریه) در حالی برگزار شد که حزب «تحریک انصاف» اجازه حضور در رقابت را نداشت و عمران خان نیز با دهها عناوین اتهامی (طی یک کودتای سیاسی) در زندان به سر می برد، از این رو حزب تصمیم گرفت که نامزدهای خود را به شکل مستقل وارد انتخابات کند.

نتایج نهایی انتخابات پارلمانی پاکستان اعلام شد

نتایج نهایی انتخابات پارلمانی پاکستان اعلام شد

 

برای اولین بار در تاریخ سیاسی پاکستان، نمایندگان مستقل(اکثریت حامی عمران خان) توانسته اند بیشترین آرا را به خود اختصاص دهند، اما تشکیل دولت از سوی آن ها بعید به نظر می رسد.

طبق قانون انتخابات پاکستان، اگر هیچ حزبی اکثریت (نیم یک) آرای رای دهندگان را نتواند از آن خود کند، حزب پیروز (با بیشترین کرسی) باید اقدام به ایتلاف سازی کند اما بسیاری بر این باورند که نواز شریف که برخی می گویند از حمایت ارتش پاکستان برخوردار است تلاش کرده تا ایتلاف شکل دهد و نخست وزیر شود. (جزییات بیشتر)

پایان پیام/
شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتایج نهایی انتخابات پارلمانی پاکستان اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتایج نهایی انتخابات پارلمانی پاکستان اعلام شد"، کلیک کنید.