نخستین پرتاب موشک هندی برای چهارمین بار لغو شد

نخستین پرتاب موشک هندی برای چهارمین بار لغو شد

استارت آپ فضایی هند نخستین پرتاب موشک خود را برای چهارمین بار لغو و اجرای این عملیات را به زمان دیگری موکول کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری پیشتاز به نقل از رویترز،  پرتاب دومین موشک شرکت خصوصی هند برای چهارمین بار به دلیل مشکلات فنی لغو شد.

این موشک که متعلق به یک استارت آپ به نام «اگنیبان کاسموس» است، یک وسیله نقلیه پرتاب 2 مرحله ای قابل تنظیم است که می تواند تا 300 کیلوگرم بار را در مدار 700 کیلومتری قرار دهد. براساس گزارش های منتشر شده، پرواز آزمایشی این موشک امروز و چند دقیقه قبل از اجرای عملیات لغو شد.

این موشک که سوخت آن از ترکیبی از گاز و سوخت مایع تامین می شود، پیش از این سه بار به دلیل مشکلات فنی متوقف شده بود؛ در یکی از این موارد، عملیات پرتاب تنها 90 ثانیه قبل از اجرا لغو شد.

نخستین پرتاب دومین موشک شرکت خصوصی هند که برای ساعت 5:45 دقیقه صبح امروز(0015 به وقت گرینویچ) برنامه ریزی شده بود، کمتر از شش دقیقه قبل از بلند شدن به دلیل نقص فنی در فعالیت های مرتبط با شمارش معکوس به تعویق افتاد و پس از آن، مقامات زمان جدیدی را برای پرواز تعیین کردند. با این حال، تنها پنج ثانیه قبل از بلند شدن، پرتاب “به طور موقت برای بررسی عملکرد جرقه موشک” متوقف و سپس به طور کلی لغو شد.

انتظار می رفت این ماموریت دو دقیقه طول بکشد و موتور «نیمه برودتی» جدید و قطعات پرینت سه بعدی را آزمایش کند و اگر موفقیت آمیز اجرا می شد، یک گام بلند برای پیشرفت فناوری در هند  به شمار می آمد.

 استارت آپ مذکور قصد دارد با این پرتاب اولیه، به ارزیابی قابلیت های خود در زمینه اجرای ماموریت های فضایی بپردازد و تجربه مورد نیاز برای پروژه های آینده جمع آوری کند.

شکست های متعدد در پرتاب موشک، نشان از چالش های بزرگ حضور در صنعت فضایی و تاکید بر اهمیت تلاش و توجه بسیار زیاد دارد، اگرچه شرکت مذکور این تاخیر را به عنوان یک فرصت برای بهبود عملکرد و افزایش کیفیت خدمات خود و لازمه انجام ماموریت های فضایی پرچمدار در آینده می داند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نخستین پرتاب موشک هندی برای چهارمین بار لغو شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نخستین پرتاب موشک هندی برای چهارمین بار لغو شد"، کلیک کنید.