نرخ بیکاری در تبریز 8.3 درصد است

نرخ بیکاری در تبریز 8.3 درصد است

پیشتاز/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: نرخ بیکاری در چاراویماق 10.3 درصد، تبریز 8.3 درصد، هریس 9 درصد، هشترود 8.6 درصد، هوراند 9.2 درصد و اهر 8.4 درصد که همگی بالاتر از میانگین کشوری است.

مالک رحمتی، سه شنبه، 18 اردیبهشت ماه، در اولین جلسه کمیته هماهنگی اشتغال استان، با بیان اینکه پایین ترین نرخ بیکاری استان برای لیلان با 6.2 درصد و اسکو با 6.2 درصد است، گفت: باید مشکل بیکاری و شهرهای مشکل دار با ترسیم اطلس جغرافیای بیکاری استان حل شود.

به گزارش پیشتاز، وی افزود: باید در رفتار مدیران ما تحول ایجاد شود و نگاه و اقداماتش تحولی باشد تا تحول در جامعه ایجاد شود در حالی که می خواهیم با همان اندیشه و سبک اداری، تحول ایجاد کنیم.

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید، ادامه داد: جهش تولید به معنای افزایش نیروی کار است و باید فکر اساسی برای آن در نظر بگیریم.

رحمتی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مواردی که نیازمند توجه جدی در استان است، موضوع امنیت شغلی برای قشر کارگری است، خاطر نشان کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال آماده سازی لایحه ای در این خصوص است اما ما به عنوان استان اولین ها باید برای این مطالبه بدنه کارگری پیشقدم شویم.

استاندار آذربایجان شرقی بر توجه اساسی به دسترسی آسان و ارتباط گیری سهل افراد برای پیدا کردن کار تاکید کرد.

وی با بیان اینکه امروز کسی که بخواهد جایی مشغول شود و کار پیدا کند، سرگردان است و نمی داند که از چه طریقی باید اقدام کند، اظهار کرد: سامانه هایی در این رابطه ایجاد شده اما کفایت نمی کنند و یا نتوانستیم آن ها را به خوبی تبیین کنیم

رحمتی افزود: 75 درصد بیکاری استان برای 6 شهرستان شامل تبریز با 53 هزار نفر، مرند با 6 هزار نفر، مراغه با پنج هزار نفر، میانه با چهار هزار نفر، اسکو با سه هزار و شبستر با سه هزار نفر است.

وی با بیان این که اشتغال فارغ التحصیلان جزو مولفه های امیدآفرینی بوده که اگر این فارغ التحصیلان را به شرکت های دانش بنیان گره بزنیم، با توجه به ظرفیت دانشگاه های استان، رشد خوبی را در زمینه اشتغال این جوانان خواهیم داشت، گفت: باید در زمینه اشتغال زایی بر پایه فناوری اطلاعات و مشاغل جدید هم توجه داشت.

وی به ضعف عملکرد بانک های استان در ارایه تسهیلات اشتغال اشاره کرد و افزود: برای جا به جایی سهم اعتبار تسهیلات دستگاه هایی که به تعهدات خود عمل نمی کنند، 20 روز کاری مهلت می دهیم و پس از پایان این مهلت، نسبت به جا به جایی اعتبارات به دستگاه های فعال اقدام خواهد شد.

رحمتی گفت: ارزیابی ما از عملکرد مدیران، میزان نرخ تسهیلات پرداختی است مدیران بانکی که نمی توانند به تعهدات خود عمل کنند و تسهیلات مورد تعهد خود را برآورد سازند، خودشان استعفا دهند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه امسال با بانک های خصوصی، دولتی و نیمه دولتی کار داریم ، تاکید کرد: همه این بانک ها باید در خدمت تولید، اشتغال و توسعه باشند.

وی ادامه داد: داشتن رتبه کشوری محض یک دستگاه ملاک نیست بلکه داشتن رتبه زمانی خوب است که نشان از ارتقای رضایتمندی جامعه هدف باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید جلسات اداری، دارای خروجی و منتهی به حل مشکلات باشند، گفت: وقت جلسه باید برای گره گشایی و رفع موانع، تصمیم گیری و سیاست گذاری صرف شود زیرا نیازمند گره گشایی هستیم.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نرخ بیکاری در تبریز 8.3 درصد است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نرخ بیکاری در تبریز 8.3 درصد است"، کلیک کنید.