نشست سازمان همکاری اسلامی برای توقف جنایات رژیم اسراییل برگزار شود

باقری در تماس تلفنی با همتای الجزایری:

نشست سازمان همکاری اسلامی برای توقف جنایات رژیم اسراییل برگزار شود

سرپرست وزارت امور خارجه ایران در گفت وگوی تلفنی با همتای الجزایری خود، پیشنهاد برگزاری نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی را برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین ارایه کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری پیشتاز، سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت وگوی تلفنی با «احمد عطاف» وزیر امور خارجه الجزایر پیرامون آخرین تحولات جنگ غزه و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و رفح و همکاری های دوجانبه ایران و الجزایر گفتگو و رایزنی نمود.

علی باقری با تشکر از پیام های محبت آمیز رییس جمهور، وزیر امور خارجه و سایر مقام های الجزایر به مناسبت شهادت آیت الله رییسی و دکتر امیرعبداللهیان و دیگر شهدای خدمت، از سفر رییس مجلس الجزایر به تهران برای شرکت در مراسم ادای احترام به شهیدان خدمت قدردانی نمود.

سرپرست وزارت امور خارجه در بخش دیگری از این گفتگو، حملات وحشیانه اخیر صهیونیست ها به چادرهای پناهجویان فلسطینی در شهر رفح که به شهادت شمار زیادی از زنان و کودکان بی گناه و مظلوم فلسطینی انجامید را برگ دیگری از پرونده قطور جنایات این رژیم خونخوار توصیف کرد.

باقری ضمن تشکر از تلاش ها و ابتکار دولت الجزایر به نمایندگی از کشورهای اسلامی در ارایه پیش نویس قطعنامه ای برای توقف حملات رژیم صهیونیستی، بر لزوم اقدام اضطراری و مشترک کشورهای اسلامی برای توقف جنایات رژیم اشغالگر علیه مردم فلسطین و افزایش کمک رسانی به ساکنان مظلوم غزه تاکید کرد.

وی بر همین مبنا پیشنهاد برگزاری نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی را ارایه کرد که مورد استقبال وزیر امور خارجه الجزایر قرار گرفت.

سرپرست وزارت امور خارجه همچنین با اشاره به سفر سال گذشته رییس جمهور شهید کشورمان به الجزایر، پیگیری توافق های صورت گرفته در جریان این سفر را مورد تاکید قرار داد.

آقای احمد عطاف وزیر امور خارجه الجزایر نیز به نوبه خود با تسلیت و ابراز همدردی مجدد به مناسبت شهادت آیت الله رییسی، دکتر امیرعبداللهیان و دیگر شهدای خدمت، تعهد جمهوری الجزایر به پیگیری موضوعات در دستور کار روابط دوجانبه از جمله توافق های صورت گرفته در سفر اخیر آیت الله رییسی به این کشور را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه الجزایر با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به شهر رفح که موجب توقف ارسال کمک های بشردوستانه به باریکه غزه شده و با یادآوری اقدامات پیشین کشورش در حمایت از مردم فلسطین و کمک رسانی به ساکنان بی پناه غزه، از هر گونه ابتکار جمعی و فوری کشورهای اسلامی به منظور دستیابی به آتش بس و کاهش آلام فلسطینیان ساکن غزه استقبال و پشتیبانی نمود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نشست سازمان همکاری اسلامی برای توقف جنایات رژیم اسراییل برگزار شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نشست سازمان همکاری اسلامی برای توقف جنایات رژیم اسراییل برگزار شود"، کلیک کنید.