نقش سنگرسازان بی سنگر در تاریخ انقلاب ماندگار است – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

نقش سنگرسازان بی سنگر در تاریخ انقلاب ماندگار است - خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار پیشتاز، حجت الاسلام والسلمین ” الله نور کریمی تبار شامگاه دوشنبه شب در یادواره سنگر سازان بی سنگر در شهرستان دهلران با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا، بیان کرد: شهدای جهاد سازندگی جزو شهدایی هستند که در جامعه ما گمنام مانده اند، آنان به ندای امام راحل لبیک گفتند و برای ساختن کشور، جهاد سازندگی را تشکیل دادند و در آباد کردن روستاها در عرصه های مختلف، نام خود را جاودانه کردند و همین ها با آغاز جنگ تحمیلی راهی جبهه شدند و عنوان مقدس سنگرسازان بی سنگر را به خود اختصاص دادند.

امام جمعه ایلام یادآور شد: ایجاد، سنگر و خاک ریز و جاده های مواصلاتی جزو سخت ترین کارهای رزمندگان در دوران دفاع مقدس بود، سنگرسازان بی سنگر بهترین هدف برای تانک، خمپاره و هواپیماهای دشمن بودند، دنبال راه سازی، پل سازی و سخت تر از آن، ایجاد خاک ریز در حین عملیات زیر گلوله های گوناگون دشمن بودند، این مردان شجاع برای خاک ریز زدن با آن شرایط، یک حایل دفاعی ایجاب می کردند که رزمندگان اسلام، بتوانند در سینه ی این خاک، جانشان را سالم نگه دارند.

وی تصریح کرد: ایثار، از خود گذشتگی، عشق و فداکاری در آن جا نمایان می شد و سنگرسازان بی سنگر، این گونه در مقابل دشمن ایستادند تا جان پناهی برای رزمندگان ایجاد کنند، بیان این شجاعت، ایثار و از خود گذشتگی، فوق العاده سخت است.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: شهدای جهاد سازندگی، نقش بی بدیلی در دفاع مقدس و سازندگی کشور داشتند، تلفیقی از ایثار، شجاعت، حماسه و دانش به هم آمیخت تا نقش سنگرسازان بی سنگر در تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ماندگار شود و این از فضل خداست که این انسان را در چنین جایگاهی قرار می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار افزود: افتخار امروز جمهوری اسلامی این است که در برابر دنیا می ایستد و عملیات غرورآفرین وعده صادق را انجام می دهد و آمریکا، اسراییل، انگلیس، فرانسه و آلمان به رغم رجز خوانی، جرات نمی کننکوچک ترین عکس العملی در برابر اقتدار ایران اسلامی داشته باشند، امروز در دانشگاه های آمریکا، می بینیم دانشجو و اساتید، در برابر نسل کشی مسلمانان غزه تظاهرات می کنند و بی رحمانه مورد تهاجم پلیس این کشور قرار می گیرند.

وی گفت: دشمان، در برابر غرش موشک های جمهوری اسلامی دست تسلیم بالا برده اند و درخواست رییس جمهور آمریکا از سران اسراییل این است که هیچ عکس العملی نشان ندهید و این از برکات و ثمره خون شهدا است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نقش سنگرسازان بی سنگر در تاریخ انقلاب ماندگار است – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نقش سنگرسازان بی سنگر در تاریخ انقلاب ماندگار است – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.