وجود پربرکت امام خمینی (ره) هیچگاه از خاطره ها محو نمی شود – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

وجود پربرکت امام خمینی (ره) هیچگاه از خاطره ها محو نمی شود - خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار پیشتاز، حجت الاسلام مجتبی اشجری صبح یک شنبه در نشست ستاد بزرگداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) با تبیین شخصیت والا و ممتاز معمار کبیر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: سخن گفتن در خصوص فضایل عالی و سیره متعالی امام خمینی (ره) دهانی به پهنای فلک می خواهد تا بتوان وصف آن نادره دوران را بیان کرد و حق مطلب را ادا نمود.

وی با اشاره به سجایا و منش بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، افزود: امام خمینی (ره) در فقه فقیهی وارسته، در حکمت حکیمی خردمند، در سیاست سیاستمداری دوراندیش و در عرفان عارفی الهی بود.

حجت الاسلام اشجری به فراگیر شدن مکتب امام خمینی (ره) در سراسر جهان اشاره کرد و ادامه داد: وجود پربرکت معمار کبیر انقلاب اسلامی با اثرگذاری فراوانی که در اذهان و افکار مردم جهان به جای گذاشت هیچگاه از خاطره ها محو نخواهد شد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران و تشکیل نظام اسلامی، عصر جدیدی را در جهان آغاز کرد، ادامه داد: امام خمینی (ره) نه فقط در نزد شیعیان و دنیای اسلام بلکه در سراسر عالم به عنوان رهبری بزرگ شناخته شده است که توانست بزرگترین انقلاب قرن را بنیانگذاری و رهبری کند.

وی با تاکید بر اینکه مردم مسلمان و انقلابی ایران عاشق و مرید معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران هستند، گفت: پیروی و حرکت ملت شریف و مبارز ایران در راه و خط امام خمینی (ره) پس از گذشت 35 سال از ارتحال ملکوتی ایشان در جهان استثنایی و بی نظیر است.

حجت الاسلام اشجری، مقام معظم رهبری را جانشین خلف امام خمینی (ره) دانست و افزود: اکنون ایران اسلامی با رهبری پیامبرگونه امام خامنه ای (مد ظله العالی) با عزت و اقتدار در مسیر اندیشه های الهی و آرمان والای امام راحل (ره) و زمینه سازی تمدن نوین اسلامی گام بر می دارد.

ضرورت تبیین شخصیت شهید «سید یونس حسینی رودباری»

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از تشکیل ستاد بزرگداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) در استان خبر داد و اظهار کرد: مراسم استانی بزرگداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) با سخنرانی یکی از شخصیت های ملی، دوشنبه 14 خرداد در مصلی امام خمینی (ره) شهر رشت برگزار خواهد شد.

وی به نقش اثرگذار شهید «سید یونس حسینی رودباری» به عنوان اولین شهید انقلاب اسلامی و ضرورت تبیین شخصیت این شهید بزرگوار اشاره کرد و افزود: مراسم استانی بزرگداشت قیام خونین یوم الله پانزدهم خرداد با محوریت شهید سید یونس رودباری، سه شنبه 15 خرداد در مصلی امام خمینی (ره) شهر رودبار برگزار می شود.

حجت الاسلام اشجری از برگزاری مراسم بزرگداشت بیست و سومین سالگرد ارتحال جانباز شهید آیت الله احسانبخش، یکشنبه 13 خرداد در مصلی امام خمینی (ره) شهر رشت خبر داد و تصریح کرد: مردم ولایت مدار و قدرشناس گیلان هیچگاه مبارزات و مجاهدت نماینده فقید ولی فقیه در گیلان را فراموش نخواهند کرد و یاد و خاطره آیت الله احسانبخش را زنده نگه خواهند داشت.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه ویژه برنامه های متعددی در مساجد و بقاع متبرکه برگزیده سراسر استان برگزار خواهد شد، گفت: اعزام کاروان پیاده و سواره به حرم مطهر امام خمینی (ره)، برگزاری همایش ها و نشست های تخصصی و بصیرتی، تولید و پخش برنامه های تلویزیونی و رادیویی، تولید محتوا در قالب فیلم کوتاه، نماهنگ، پوستر، عکس نوشته، موشن گرافی، اینفوگرافی، یادداشت، تحلیل و مقاله، برگزاری فعالیت های قرآنی، برگزاری مسابقات و نمایشگاه های فرهنگی، هنری و ادبی، برگزاری عصر شعر و فضا آرایی و تبلیغات محیطی برخی از برنامه های ستاد بزرگداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) در استان گیلان است.

گفتنی است، در پایان این نشست 140 مصوبه به منظور بزرگداشت باشکوه یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) در استان گیلان به تصویب اعضای ستاد رسید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وجود پربرکت امام خمینی (ره) هیچگاه از خاطره ها محو نمی شود – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وجود پربرکت امام خمینی (ره) هیچگاه از خاطره ها محو نمی شود – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.