وزیر دفاع اسراییل 8 ماه پس از آغاز جنگ غزه: بلاتکلیف مانده ایم

“یوآو گالانت” وزیر دفاع کابینه جنگ اسراییل در بیانیه ای به مناسبت سالگرد تاسیس رژیم اسراییل، خواستار تغییر استراتژی جنگی اسراییل در نبرد غزه برای خارج شدن از آنچه که “بلا تکلیفی” خوانده است، شده است.

به گزارش عصرایران به نقل از وبگاه روزنامه ” تایمز اسراییل”، گالانت مدعی شد راهبرد ایران و حزب الله داخل کردن اسراییل در باتلاق غزه است و به همین خاطر او به نتانیاهو توصیه کرده با نابودی هر چه سریعتر حماس و جایگزین کردن حکومتی غیرخصمانه فلسطینی ،”آلترناتیو” و چشم اندازی برای فردای پس از جنگ ایجاد کند.

اومدعی شده: “ما با یک تهدید پیچیده و چندجانبه روبرو هستیم که در راس آن ایران و سیاست کشتار آن قرار دارد. نبرد در امتداد مرز شمالی ادامه دارد و ارتش اسراییل صدها نیروی حزب الله را از بین برده و نیروهای رضوان را از مرز دور کرده است. به زودی ما باید در مورد بازگشت امن جوامع شمالی اسراییل به خانه هایشان تصمیم بگیریم و این کار یا از طریق توافق حاصل می شود یا اقدام نظامی.”

گالانت مدعی شد:” علیرغم شکست 7 اکتبر، ارتش اسراییل از لحظه شروع جنگ، دستاوردهای خارق العاده ای داشته است. این نتیجه مستقیم روحیه جنگندگی ماست. نیروهای ما و فرماندهان آنها به ماموریت های خود متعهد هستند. آنها حرفه ای و مصمم هستند. متاسفانه، همانطور که برای رسیدن به اهداف خود تلاش می کنیم، بهای از دست دادن دردناک جان بسیاری از سربازان را نیز پرداخته ایم.”

این وزیر کابینه حنگ اسراییل در ادامه گفت:” تا زمانی که حماس کنترل زندگی غیرنظامیان در غزه را حفظ کند، ممکن است بازسازی و تقویت شود، بنابراین ارتش اسراییل را ملزم به بازگشت و جنگ در مناطقی می کند که قبلا در آن فعالیت داشته است. ما باید توانایی های حکومتی حماس در غزه را از بین ببریم. کلید این هدف، اقدام نظامی و ایجاد یک آلترناتیو حکومتی در غزه است و در غیاب چنین جایگزینی، تنها دو گزینه منفی باقی می ماند: حکومت حماس در غزه یا حکومت نظامی اسراییل در غزه.”

او با اشاره به بلاتکلیفی دولت نتانیاهو در تحقق اهداف جنگی در غزه افزود: “منظور از بلاتکلیفی، انتخاب یکی از دو گزینه منفی تداوم حکومت حماس در غزه و یا حکومت نظامی اسراییل بر غزه است. این امر دستاوردهای نظامی ما را از بین می برد، فشار بر حماس را کاهش می دهد و شانس دستیابی به چارچوبی برای آزادی گروگان ها را خراب می کند.”

وزیر دفاع اسراییل 8 ماه پس از آغاز جنگ غزه: بلاتکلیف مانده ایم

گالانت با اشاره به اینکه تنها گزینه مطلوب برای اسراییل ایجاد یک آلترناتیو حکومتی غیر خصمانه فلسطیی در غزه برای فردای پس از نابودی حماس و خاتمه جنگ است، افزود:” از ماه اکتبر این موضوع را به طور مداوم در هیات دولت (کابینه جنگ) مطرح کرده ام و هیچ پاسخی دریافت نکرده ام. پایان کارزار نظامی باید با اقدام سیاسی همراه باشد. “روز پس از حماس” تنها با به دست گرفتن کنترل غزه توسط نهادهای فلسطینی و همراهی بازیگران بین المللی و ایجاد آلترناتیو حکومتی برای حکومت حماس محقق می شود.این بیش از هر چیز به نفع دولت اسراییل است.”

وی افزود:” متاسفانه این موضوع برای بحث مطرح نشد و بدتر از آن، هیچ جایگزینی به جای آن مطرح نشد. بلاتکلیفی در اصل یک تصمیم است. این منجر به مسیر خطرناکی می شود که ایده حکومت نظامی و غیرنظامی اسراییل در غزه را ترویج می کند. این یک گزینه منفی و خطرناک برای کشور اسراییل است – از نظر استراتژیک، نظامی و از نظر امنیتی.”

گالانت ادامه داده:” باید تکرار کنم: من با استقرار حکومت نظامی اسراییل در غزه موافق نیستم. مسیولیت انحلال حماس و حفظ آزادی کامل عملیات در نوار غزه بر عهده نهادهای دفاعی و ارتش اسراییل است، با این حال این امر به ایجاد یک آلترناتیو حکومتی در غزه بستگی دارد که بر دوش دولت اسراییل و همه اعضای آن است و اجرای آن امنیت اسراییل را برای دهه های آینده شکل خواهد داد.

او افزود:” من از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر می خواهم که تصمیم بگیرد و اعلام کند که اسراییل حکومت نظامی در نوار غزه ایجاد نخواهد کرد.”

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر دفاع اسراییل 8 ماه پس از آغاز جنگ غزه: بلاتکلیف مانده ایم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر دفاع اسراییل 8 ماه پس از آغاز جنگ غزه: بلاتکلیف مانده ایم"، کلیک کنید.