وقتی ساعت رشت به وقت «محفل» تنظیم می شود – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری پیشتاز، گروه استان‌ها- بهرام قربانپور: آسمان رشت جامه ابری بر تن کرده بود و خورشید از پشت ابرها سوسو می‌کرد و گه گاهی باران تندی هم ارزانی شهر باران‌های نقره‌ای می‌شد.

وارد پیاده راه فرهنگی شهر شدیم؛ در نقطه نقطه این پیاده راه بوی «غدیر» می‌آمد، این را می‌شد از آذین بندی ها، بساط غرفه‌های رنگ به رنگ، ایستگاه‌های صلواتی و پخت و توزیع غذای گرم و سرد به وضوح دید.

اجرای موسیقی، هنرهای نمایشی و بازی‌های محلی در گرداگرد میدان شهدای ذهاب و پیاده راه فرهنگی رشت، این موقعیت جغرافیایی شهر را به میدانگاه فرهنگی – مذهبی تبدیل کرده بود.

کمی آن طرف تر صف مواکب با شور و شوق خدمت رسانی به مردم غوغایی به پا کرده است؛ مواکبی که از ساعت‌ها پیش سفره «غدیر» را پهن کرده‌اند تا از عاشقان و محبان اهل بیت (ع) پذیرایی کنند.

گیلانی‌ها و مردم رشت در حالی به استقبال «عید غدیر خم» می‌روند که در شب این عید سعید میزبان محفلی‌ها در این استان هستند، در همین نزدیکی‌ها و در میدان شهدای ذهاب رشت با حضور هزاران عاشق و شیفته اهل بیت (ع) «محفل» باشکوهی برپا شده است.

محفلی متفاوت با رنگ و بوی عرفانی و قرآنی

پیاده راه فرهنگی و ساعت رشت این بار به وقت «محفل» تنظیم شده است، محفلی که به عشق قرآنی های گیلان ۸ هزار شهید پا به این استان گذاشته است.

افتخار آفرینی فعالیت قرآنی گیلان از جمله صالح مهدی زاده و دیگر نخبگان قرآنی گیلان در برنامه پربیننده و جذاب «محفل» سبب شد تا گیرنده محفلی‌ها در استانِ قرآن پرور گیلان روی آنتن برود.

جمعیت لحظه به لحظه به «محفل» گرم و قرآنی گیلانی‌ها افزوده می‌شد و با حضور اساتید برجسته قرآنی آقایان حسنین الحلو، حامد شاکرنژاد، غلامرضا قاسمیان و احمد ابوالقاسمی، پیاده راه فرهنگی رشت شب خاطره انگیز و به یاد ماندنی را سپری می‌کرد، شبی که تا سال‌ها در اذهان گیلانی‌ها باقی خواهد ماند.

وقتی ساعت رشت به وقت «محفل» تنظیم می شود

برنامه «محفل» در حالی با صوت دلنشین صالحِ نوجوان رشتی شروع شد که با سوز و نوای دلنشین این نابغه قرآنی گیلان، خیل جمعیت به وجد آمدند و با زمزمه «الله الله» به تصدیق و تشویق این نخبه نوجوان رشتی پرداختند.

صوت عرفانی و نورانی صالح به قدری دلنشین و گوش نواز بود که کبوترهای رشت را به شوق پرواز در پیاده راه فرهنگی سوق می‌داد و آنها را به رقصِ پرواز در آورده بود و این کبوترهای عاشق لحظه‌ای آرام و قرار نداشتند.

بعد از عشق بازی صالح گیلانی با آیات روح بخش قرآن نوبت به محفلی‌ها رسید تا هر کدام با کلام شیوایشان به محضر مردم گیلان عرض ادب کنند.

بعد از خوش و بش اساتید بین المللی قرآن و بانیان برنامه «محفل»، حسنین قصه شروع به صوت نوازی قرآن کرد و از هر آیه‌ای که تلاوت می‌کرد روح تازه ای به جمعیت حاضر می‌بخشید و فضای پیاده راه فرهنگی رشت را قرآنی و عرفانی کرد.

نطق قرآنی استاد حامد شاکرنژاد زیبایی ضیافت این «محفل» را دو چندان کرد و مردم دیار رنج و برنج و گیل و دیلم با نوای حاج آقا قاسمیان و ابوالقاسمی به وجد آمدند.

غدیر امسال گیلانی‌ها با سال‌های گذشته تفاوت چشم گیری داشت، هزاران گیلانی عاشق به اهل بیت (ع) به پیاده راه فرهنگی رشت آمدند تا یک برنامه بزرگ قرآنی را میزبانی کنند و آسمان رشت هم با غرش و بارش گاه بی گاهخود سهم و نقش کم نظیری در این ضیافت ایفا کرد، همه چیز در شب عید غدیر رشت رنگ و بوی خدا می‌داد.

بارش نم نم باران از یک طرف و وارش نور هزار رنگ از سوی دیگر آسمان رشت را به زیباترین صفحه تاریخ بدل کرد، صفحه‌ای که دیار ۸ هزار شهید عاشق کمتر شب‌هایی آن را تجربه کرده است.

حضور محفلی‌ها به گیلان اگرچه کار ساده انگارانه ای نیست اما ظرفیت قرآنی گیلان به قدری عظیم و بی انتهاست که مجریان و بانیان برنامه پربیننده و جذاب «محفل» را مجاب کرد تا به این استان قرآنی پرور سفر کنند.

به نظر می‌رسد با توجه به وجود ظرفیت‌های قرآنی در تراز ملی و فرا ملی در گیلان، این فرصت را فراهم می‌کند تا برای رشد، بالندگی، شناسایی و پرورش استعدادهای نهفته قرآنی گیلان کاری اثرگذار و ماندگار ارائه شود، مسأله‌ای که مسؤولان و متولیان امر باید از هم اکنون به دنبال اجرایی کردن آن باشند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وقتی ساعت رشت به وقت «محفل» تنظیم می شود – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وقتی ساعت رشت به وقت «محفل» تنظیم می شود – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.