ویزیت بیش از ۶ هزار نفر از حجاج در عربستان/ ۱۱ زائر ایرانی فوت شدند

پیشتاز گزارش می‌دهد؛

ویزیت بیش از ۶ هزار نفر از حجاج در عربستان ۱۱ زائر ایرانی فوت شدند

مدیر مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با اعلام اینکه تا کنون ۶ هزار ۴۲۵ نفر از حجاج ایرانی در مطب‌های این سازمان ویزیت شده‌اند، گفت: در این مدت ۵ هزار ۲۹۰ نیز در درمانگاه‌های هلال احمر مورد ویزیت پزشکان قرار گرفتند.

سيد‌علي مرعشی مدیر مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سلامت پیشتاز با بیان اینکه تا کنون ۶ هزار ۴۲۵ نفر از حجاج ایرانی در مطب‌های سازمان هلال احمر ویزیت شده‌اند، اظهار کرد: در این مدت ۵ هزار ۲۹۰ نیز در درمانگاه‌های هلال احمر مورد ویزیت پزشکان قرار گرفتند.

وی تشریح کرد: برای ۱۱هزار و ۷۱۵ نفر از حجاج نسخه دارویی تجویز شده است، همچنین ۳ هزار ۱۶۳ نفر از خدمت تزریقات استفاده کرده‌اند که ۷۸۱ نفر از بیماران با سرم تراپی درمان شده‌اند.

مرعشی با اشاره به اینکه حدود ۳۰ هزار خدمت  در روز عید قربان که گرم‌ترین روز کشورعربستان تا به امروز بود، به حجاج ایرانی ارائه شده است، گفت: بیمارستان‌های صحرایی هلال احمر از بخش‌های آزمایشگاه، سونوگرافی، مددکاری و کمک به گمشدگان و بخش ‌ویژه زنان برخوردار است و امسال از محلول‌های پیشگیری از گرمازدگی استفاده شد که توانستیم خیلی از مراجعان را سرپایی درمان کنیم.

پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌احمر نیز با اشاره به این که کلینیک‌های تخصصی جمعیت هلال احمر آماده ارائه خدمات به حجاج‌ هستند، گفت: در مکاتب پزشکی و کلینیک‌های تخصصی جمعیت، کادر درمان به بیش از ۱۱ هزار نفر از حجاج ارائه خدمت کردند.

وی ادامه داد: کادر درمان و تیم‌های واکنش سریع، همراه با حجاج ایرانی، برای انجام اعمال خود و کمک به حجاج، برای رمی جمرات می‌روند و آماده ارائه خدمات به آن‌ها هستند. تاکنون متاسفانه ۱۱ زائر ایرانی جان خود را از دست داده‌اند و ۲۶ زائر بستری در بیمارستان‌های عربستان داریم اما به طور کلی، وضعیت سلامت زائران ایرانی در حج، خوب و مناسب است.

کولیوند با بیان این که جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی، هماهنگی و برنامه ریزی‌های خوب و دقیقی با وزیر بهداشت و درمان و هلال‌احمر عربستان داشته است، افزود: با این برنامه ریزی‌ها یک دستگاه هلی‌کوپتر برای انتقال حجاج ایرانی که نیاز به دریافت خدمات درمانی بیشتر دارند، در صحرای عرفات به ایران اختصاص یافت که خوشبختانه مورد استفاده قرار نگرفت.

بنابر اعلام جمعیت هلال احمر، وی ادامه داد: در مجموع همراهی هلال‌احمر عربستان و وزارت بهداشت و درمان این کشور با هلال احمر ایران، خوب و دقیق است و با پشتیبانی آن‌ها و حمایت کادر درمان جمعیت، همه حجاج ایرانی در شرایط خوبی قرار دارند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ویزیت بیش از ۶ هزار نفر از حجاج در عربستان/ ۱۱ زائر ایرانی فوت شدند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ویزیت بیش از ۶ هزار نفر از حجاج در عربستان/ ۱۱ زائر ایرانی فوت شدند"، کلیک کنید.