پیش بینی بورس شنبه 21 بهمن 1402 / رنج بازار از نبود جریان نقدینگی

پیش بینی بورس شنبه 21 بهمن 1402 / رنج بازار از نبود جریان نقدینگی

به گزارش پیشتاز، در پایان معاملات آخرین روز هفته، دماسنج اصلی تالار شیشه ای با رشد اندک 0.04 درصد، معادل 778 واحد از ارتفاع این شاخص در سطح دو میلیون و 98 هزار و 26 واحدی قرار گرفت.

تجارت نیوز در خبری آورده که افزایش ارتفاع نماگر اصلی تالار شیشه ای در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم وزن به عنوان نشان دهنده روند عمومی قیمت شرکت های کوچک و متوسط، عملکردی خلاف را به ثبت رساند. شاخص هم وزن با افت اندک 0.02 درصدی (معادل 107 واحد) در پله 738 هزار واحدی باقی ماند.

معاملات بورس تهران در آیینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق های سهامی) را در روز چهارشنبه، چهار هزار و 391 میلیارد تومان نشان می داد. گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات آخرین روز هفته را نیز 6.7 میلیارد برگه سهم نشان می دهد.

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز حکایت از خروج سرمایه آنها از بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز چهارشنبه بورس، خبر از خروج 141 میلیارد و 100 میلیون تومانی پول حقیقی از سهام، حق تقدم و صندوق های سهامی می دهد.

پیش بینی بورس شنبه

بازار سهام در آخرین روز معاملاتی هفته، باز هم شرایط رکودی و نبود پویایی در حرکت قیمت های روی تابلو را تجربه کرد. با این وجود در فاز پایانی بازار تقاضای مثبتی در جریان معاملات بوجود آمد که توانست آخرین قیمت نمادها را بالاتر از قیمت پایانی آن ها قرار دهد.

از این رو، اهالی تالار شیشه ای امیدوارند شاهد شروع مثبت هفته چهارم بهمن ماه باشند. ارزش معاملات اما همچنان در گیرودار کانال چهار هزار میلیارد تومانی دست وپا می زند. کارشناسان معتقند تا زمانی که ارزش معاملات تا سطوح نزدیک به ده هزار میلیارد تومانی رشد نکند، خبری از تحرک قیمت در نمادهای شاخص ساز و بزرگ بازار نخواهد بود.

کارشناسان بازار عقیده دارند، اصلاح شدید قیمتی طی یک ماه اخیر، زهر فروشندگان را گرفته است. از این رو می توان به این نتیجه رسید که آن دسته از سهامدارانی که تا کنون در بازار باقی مانده اند دیگر علاقه ای به چوب حراج زدن به دارایی خود ندارند. بنابراین به نظر می رسد بازار اصلاح قیمتی شدیدی را در محدوده های فعلی تجربه نکند.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی بورس شنبه 21 بهمن 1402 / رنج بازار از نبود جریان نقدینگی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی بورس شنبه 21 بهمن 1402 / رنج بازار از نبود جریان نقدینگی"، کلیک کنید.