چرا «من وتو» را تعطیل کردند؟

چرا «من وتو» را تعطیل کردند؟

سیزده سال پیش جریان معاند سلطنت طلب و البته با پشتوانه بهایی، شبکه تلویزیونی «من و تو» را راه اندازی کرد. شبکه ای که در آغاز با هدف و تبلیغ نوعی از«لایف استایل» و تلاش برای سبک زندگی مدرن پا به عرصه رسانه ای دنیا گذاشت. با عقبه مجهول و تامین کنندگان مالی مجهول تر! و هفته پیش در پایان ماه ژانویه به فعالیت این رسانه ضد انقلابی پایان دادند و همانطور که از قبل هم گفته بودند نداشتن بنیه مالی و بودجه کافی را دستاویزی برای عقب نشینی و تعطیلی عنوان کردند.

به گزارش پیشتاز، فرهاد خادمی در یادداشتی با این عنوان نوشت: شبکه من و تو وظیفه اش نه تنها آگاهی بخشی، بلکه تحریف و پروپاگاندا به مبتذل ترین شکل ممکن بود. این شبکه در ابتدای فعالیت، برنامه های سیاسی خود را بیان نکرد و با مخاطبینش ناصادقانه رفتار کرد و در عمل  با تولید برنامه های سرگرم کننده کم مایه و سطحی، سعی در جذب مخاطبان جوان داشت.

گردانندگان پشت پرده این شبکه آرام آرام منویات پلید خود را نشان دادند و نقاب از چهره برداشتند و ماهیت واقعی شان را نشان دادند و بصورت زیرپوستی به تبلیغ سلطنت و سفیدشویی از چهره رضاخان و تطهیر خاندان پهلوی پرداختند و بعد از آن به سراغ ساخت برنامه هایی به دنبال مظلوم نمایی و تحریف تاریخ رفتند و در هفته های پایانی دوران سیزده سال فعالیت شان با رونمایی بی شرمانه از پرویز ثابتی جلاد، هدف غایی خود را علنی کردند.

شبکه «من و تو» با پول های به سرقت رفته از خزانه مردم ایران با تهیه مستندهای جعلی و پرداختن هدفمند به مقاطع تاریخی، تلاش کرد تاریخی نیمه جعلی و آمیخته با دروغ را تحویل مخاطب بدهد. ازآنجا که بخش عمده مخاطبین این شبکه جوانان و نوجوانان بودند و اطلاعی از پیشینه و تاریخ این مملکت هم نداشتند و از طرف دیگر از برخی رفتارها، کمبودها و مشکلات اقتصادی و اجتماعی داخلی شکایت داشتند دچار یک تناقض و کلافگی شده بودند نتوانستند آنگونه که بایسته است منافع و صلاح خویش را تشخیص دهند و قادر به درک این موضوع نبوده و نیستند که شبکه مذکور از یک آبشخور ضد انقلابی تغذیه می شد که نه تنها هدفش کمک به جوانان و مردم ایران نیست بلکه فریب آنان است..
دلیل اصلی اینکه چرا سردمداران این شبکه به بهانه نداشتن منابع مالی به کار خود پایان دادند و حقیقت را به مخاطبین خود نگفتند این است که طی این سیزده سال و بخصوص در غایله پاییز سال 1401 دریافتند که نقشه های آنان طی این مدت نقش برآب شده و مردم ایران هوشیارتر از آن هستند که بخواهند بازیچه دست جماعتی مزدور و آلت دست بیگانگان شوند و فهمیدند مردم ایران علیرغم تمامی نارضایتی ها و مشکلاتی که دارند برانداز نیستند و با براندازان نیز قرابتی ندارند و اینجا بود که دریافتند دیگر«حنایشان» رنگ ندارد و باید رخت سفر بربندند.

نکته مهمتر اینکه در چند هفته پایانی با آه و فغان بدنبال مظلوم نمایی بودند که بی پول هستیم و دخلمان به خرجمان نمی رسد، باز هم بی صداقتی را پیشه کردند و حاضر نشدند منابع مالی خود را به طور شفاف معرفی کنند. زیرا مشخص شدن تامین کنندگان منابع مالی این شبکه همانا و آشکار شدن هویت و گردانندگان پشت پرده آن ها هم همانا که «طشت رسوایی شان» را از بام جهان به زیر می انداخت.
قطع به یقین تامین کنندگان منابع مالی شبکه من و تو دلسوز و هواخواه مردم ایران نبودند؛ بلکه جاسوس ها و ضد انقلاب هایی بودند که صرفا به دنبال اهداف منفعت طلبانه خود قدم به این عرصه گذاشته بودند و سعادت مردم ایران و رفاه آن ها برایشان پشیزی ارزش نداشت .
 به هرحال این شبکه تمام شد اما وظیفه مسیولین و سیاستگذاران ایرانی این است که بدانند هجمه های ضد انقلابی تمام شدنی نیست و لذا باید بر آموزش همگانی برای نسل جوان کشور خارج از رویه ها و شیوه های مرسوم و متداول اقدامات لازم را بعمل آورند تا این نسل در برابر این هجمه ها واکسینه شود.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا «من وتو» را تعطیل کردند؟" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا «من وتو» را تعطیل کردند؟"، کلیک کنید.