کارگران شهرداری یاسوج پیگیر مطالبات خود شدند+پاسخ شهردار

کارگران شهرداری یاسوج پیگیر مطالبات خود شدند+پاسخ شهردار

پیشتاز/کهگیلویه و بویراحمد برخی کارگران خدماتی شهرداری یاسوج خواستار پرداخت حقوق و مطالبات خود شدند.

به گزارش پیشتاز، یکی از این کارگران گفت: پاکبانان شهرداری یاسوج از پنج تا 8 ماه حقوق نگرفته اند. در این وضعیت اقتصادی چطور زندگی خود را بگذرانیم؟

وی افزود: ما زن و بچه داریم و برای امور مختلف خود از جمله کرایه خانه نیازمند پرداخت به موقع حقوق هستیم.

یکی دیگر از این کارگران با بیان اینکه بیمه ما نیز مرتب پرداخت نمی شود، افزود: به همین دلیل ما با مشکلاتی زیادی مواجه هستیم و تجمع ما تنها برای مطالبه حقوق مان است.

وی اظهار کرد: مسیولان و متولیان از جمله اعضای شورا و شهردار خودشان همانطوری که نظافت، جمع آوری و جارو کردن سطح شهر را از ما می خواهند، ما هم حقوقمان را از آنها می خواهیم.

یکی دیگر از این کارگران گفت: بیمه ما به عنوان کارگران خدماتی شهرداری و پاکبان باید بصورت اختصاصی که سختی کار شامل ما شود واریز شود اما متاسفانه بجای بیمه مشاغل سخت و زیار آور، بیمه ما بصورت عادی است که از متولیان امر و دستگاه های نظارتی تقاضای بررسی این موضع را داریم.

«کیوان آشنا»، شهردار یاسوج در این زمینه به خبرنگار پیشتاز گفت: کارگران خدماتی شهرداری از تیرماه 1402 تاکنون 12 ماه حقوق گرفته اند و همچنین در اسفند ماه سال گذشته نیز به این کارگران دو ماه حقوق پرداخت کردیم.

وی افزود: این کارگران سه ماه حقوق از قبل از مدیریت جدید شهرداری طلب دارند و 8 ماه درست نیست.

شهردار یاسوج درباره وضعیت بیمه مشاغل سخت و زیان آور برای کارگران خدماتی شهرداری تصریح کرد: این کارگران طرف قرارداد شرکت پیمانکاری هستند که باید تامین اجتماعی و پیمانکاران در این خصوص بررسی کنند و پاسخگو باشند.

وی بیان کرد: بیمه این کارگران طبق قانون باید آنچه حق شان است در نظر گرفته شده و اعمال شود.

آشنا با بیان اینکه شهر خوب را شهروند می سازد، ادامه داد: شهرداری یاسوج ماهانه حدود 25 میلیارد تومان حقوق پرداخت می کند که از مردم و دستگاههای مختلف درخواست می شود با توجه به اینکه شهرداری یک دستگاه خودگردان است نسبت به پرداخت عوارض خود به موقع اقدام کنند تا خدمات دهی بهتری و مناسب تری داشته باشیم.

شهردار یاسوج بیان کرد: از مجموعه استانداری، دستگاه های خدمات رسان و مردم تقاضای همکاری و همکاری بیش از پیش داریم.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کارگران شهرداری یاسوج پیگیر مطالبات خود شدند+پاسخ شهردار" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کارگران شهرداری یاسوج پیگیر مطالبات خود شدند+پاسخ شهردار"، کلیک کنید.