گرمای غیرمنتظره علت اختلال در تامین آب برخی شهرهای تهران

گرمای غیرمنتظره علت اختلال در تامین آب برخی شهرهای تهران

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: اختلال و نارسایی آبرسانی در برخی شهرهای استان تهران ناشی از ورود موج گرمای ناگهانی بوده؛ چراکه سیستم های آبرسانی در تهران تا آن لحظه برای شرایط و دمای خنک و برداشت حداقل از منابع آب سطحی تنظیم شده بود.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری پیشتاز از شرکت آب و فاضلاب استان تهران، “حسام خسروی” گفت: با اقدام های فوری، همه سیستم های کنترل فشار شبکه روی وضعیت گرما و متناسب با دمای هوا تنظیم شد و هم اکنون در هیچ نقطه ای از پایتخت مشکلی در امر آبرسانی وجود ندارد.

وی به افت منابع آب زیرزمینی در محدوده غرب تهران به ویژه شهریار و بارگذاری سرریز جمعیت پایتخت در این محدوده اشاره کرد و گفت: با مجموعه اقدام های فوری که توسط شرکت آب و فاضلاب استان تهران طی روز های اخیر صورت گرفته، هم اکنون مشکل افت فشار و اختلال در آبرسانی برطرف شده و شبکه توزیع آب شهرستان شهریار در بسیاری از نقاط به حالت پایدار رسیده است.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان تهران از اجرای پروژه های اضطراری طی دو هفته آینده در محدوده غرب استان تهران خبر داد و گفت: مطابق این برنامه، تا آنجا که امکان داشته است از منابع آب سطحی استفاده می کنیم و با اجرای پروژه های مهندسی مجدد پنج حلقه چاه، حفر و تجهیز دو حلقه چاه جدید و وارد مدار کردن چهار حلقه چاه بخش کشاورزی با کیفیت بالا، به میزان قابل ملاحظه ای به منابع آب شرب با کیفیت آن محدوده افزوده خواهد شد.

خسروی شناسایی و قطع انشعاب های غیرمجاز و محدودسازی انشعاب های با مصارف بالا را ازجمله اقدام های مهمی برشمرد که در محدوده غرب استان تهران برای پایداری تامین آب و مدیریت مصارف آب شرب اجرا می شود.

وی همچنین از راه اندازی 15 اکیپ فعال برای شناسایی انشعاب های غیرمجاز در محدوده غرب استان تهران خبر داد و گفت: مصارف انشعاب های بزرگ نیز از طریق آموزش مدیریت مصرف کنترل خواهد شد.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان تهران بر لزوم مدیریت مصرف آب توسط شهروندان تاکید کرد و از پایتخت نشینان و ساکنان شهر های مختلف استان تهران درخواست کرد: 10 الی 15 درصد در مصارف خود صرفه جویی و از مصارف غیرضروری پرهیز کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گرمای غیرمنتظره علت اختلال در تامین آب برخی شهرهای تهران" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گرمای غیرمنتظره علت اختلال در تامین آب برخی شهرهای تهران"، کلیک کنید.