۱۱۰ هزار مددجوی کمیته امداد امسال به خودکفایی می‌رسند – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

۱۱۰ هزار مددجوی کمیته امداد امسال به خودکفایی می‌رسند - خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری پیشتاز، سیدمرتضی بختیاری در همایش سراسری مدیران کمیته امداد که در شهر مقدس قم برگزار شد با تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایشان، گفت: پیام کربلا برای همه زمان‌ها است و صحنه عاشورا باید همیشه برای ما مجسم باشد.

وی افزود: به ویژه برای ما که در خدمت محرومان هستیم، نخستین مأموریت ما باید صیانت از این نهاد مقدس باشد زیرا ذره‌ای غفلت از کربلا و عاشورا مسیر ما را به بیراهه خواهد برد.
رئیس کمیته امداد با اشاره به تشییع باشکوه شهید آیت‌الله رئیسی و توصیف شخصیت والای شهید جمهور ادامه داد: این نتیجه خدمت‌گذاری به مردم بود که در این راه شب و روز نمی‌شناخت و برای خدا کار می‌کرد.

وی برگزاری جشن‌های خودکفایی در استان‌ها و جشن ملی خودکفایی ۱۰۰ هزار مددجو با حضور شهید آیت‌الله رئیسی را اقدامی قابل تقدیر دانست و اظهار کرد: کمیته امداد در حوزه اشتغال بسیار خوش درخشید و یک قله کاری به شمار می‌رود.

بختیاری ساخت مسکن مددجویان را یک نقطه اوج دیگر عنوان کرد و گفت: در حوزه مسکن امسال ۴۰ هزار واحد احداث خواهد شد.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: کمیته امداد در زمینه هوشمندسازی جزو دستگاه‌های برتر معرفی شده و باید تلاش بیشتری نیز انجام شود.

وی اضافه کرد: در موضوع جهیزیه، درمان و بیماران صعب‌العلاج نیز اقدامات بزرگی انجام شده است و در ادامه سیاست‌های حمایتی باید به سمت توانمندی برود.

رئیس کمیته امداد با اشاره به فلسفه تأسیس بنیاد حیات، تصریح کرد؛ باید به سمت مشاغل دانش‌بنیان و تکمیل چرخه تولید پیش برویم و امسال ۱۱۰ هزار نفر باید به خودکفایی برسند.

بختیاری بر ارتقای سرمایه اجتماعی کمیته امداد تاکید کرد و گفت: سرمایه اجتماعی امداد نتیجه ۴۵ سال خدمت صادقانه به مردم بوده و باید با اعتماد، تلاش، نشاط و امیدآفرینی، حفظ شود.

وی گفت: ایجاد شفافیت از نکات محوری در کمیته امداد است که از طریق سامانه هوشمند و سامانه مهربانی باید پیگیری شود.

رئیس کمیته امداد با اشاره به حمایت این نهاد از یک میلیون و ۷۰۰ هزار سالمند، اظهار کرد: اگر سیاست‌های کلان تأمین اجتماعی دنبال شود، سالمندان ما باید مستمری‌بگیر تأمین اجتماعی باشند.

وی ادامه داد: در زمینه مراکز نیکوکاری برنامه‌ریزی برای کیفی‌سازی مراکز نیکوکاری پیش‌بینی شده است.

بختیاری به برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد پرداخت و اضافه کرد: پیوست فرهنگی در خدمات کمیته امداد یک نیاز ضروری است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "۱۱۰ هزار مددجوی کمیته امداد امسال به خودکفایی می‌رسند – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "۱۱۰ هزار مددجوی کمیته امداد امسال به خودکفایی می‌رسند – خبرگزاری پیشتاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.