۲ کارگردان مهم فرانسه به اتهام تجاوز بازداشت شدند

۲ کارگردان مهم فرانسه به اتهام تجاوز بازداشت شدند

به گزارش خبرگزاری پیشتاز، دفتر دادستانی پاریس خبر داد که یک قاضی بازپرس روز چهارشنبه، ۳ جولای کارگردان برجسته سینمای هنری، بنوا ژکو را به اتهام تجاوز جنسی فراخواند و وی را متهم کرد.

ژکو، ۷۷ ساله، متهم به تجاوز به جولیا روی ۳۴ ساله در سال ۲۰۱۳ و تجاوز به ایزیلد لوبسکو ۴۱ ساله، بین سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۰ است. وی پس از ۲ روز بازجویی در بازداشت، همچنان تحت نظارت قضایی است.

براساس گزارش پیشتاز از لوموند، او ابتدا از سوی ژودیت گودرش، بازیگر ۵۲ ساله که امسال علیه او به دلیل تجاوز در طول یک رابطه چندین ساله که از ۱۴ سالگی شروع شد، شکایت کرد، برای بازجویی فراخوانده و بازداشت شد. گودرش گفته رابطه با ژکو از زمانی شروع شد که وی زیر سن قانونی بود. روی ۳۴ ساله هم او را به تجاوز جنسی متهم کرد. ژکو همه اتهام‌ها را رد کرده است.

به نظر می‌رسد دادستان‌ها هنوز درباره اتهاماتی که گودرش به ژکو وارد کرده وارد عمل نشده‌اند، اما از یک قاضی تحقیق خواسته شده تا او را به اتهام تجاوز جنسی و خشونت که احتمالاً بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ علیه جولیا روی انجام شده، متهم کند. ظاهراً علیه لوبسکو نیز چنین اتهامی بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۰ و سپس در سال ۲۰۰۷ وارد شده است.

کارگردان دیگری که همین اتهام به وی وارد شده، ژاک دویلون ۸۰ ساله است که وی نیز صبح روز دوشنبه برای بازجویی بازداشت شد، اما دفتر دادستانی خبر داد که او عصر سه‌شنبه به دلایل پزشکی آزاد شد ولی پیگیری درباره اتهام‌های وارد شده به وی ادامه دارد.

گودرش او را متهم به تجاوز جنسی در طول فیلمبرداری در سن ۱۵ سالگی کرده است. بازیگر دیگری به نام پیشتاز موگللیس، ۴۶ ساله هم ادعا کرد که این فیلمساز سال ۲۰۱۱ بدون اجازه به وی نزدیک شده است. دویلون نیز این اتهامات را رد کرده است.

گودرش از زمانی که ژکو را در ابتدای امسال به بدرفتاری با او در نوجوانی متهم کرد، به یکی از صداهای جنبش «می تو» فرانسه بدل شده است. این بازیگر که گفته از زمانی که تنها ۱۴ سال داشت با این کارگردان که آن زمان ۴۰ ساله بود، در رابطه بود، اکنون این رابطه را محکوم می‌کند و می‌گوید که تحت کنترل ژکو بوده و در ماه فوریه شکایتی را به دلیل تجاوز به عنف علیه او به دادگاه برده است.

لو بسکو نیز که از اظهار گودرش دلگرم شده بود، تصمیم گرفت در ماه مه، اندکی پس از انتشار زندگینامه اش، شکایتی قانونی طرح کند. وی در کتاب خود با عنوان «راست بگو» ژکو را متهم کرد که در رابطه‌ای که از ۱۶ سالگی در طول فیلمبرداری فیلم «ساد» در سال ۲۰۰۰ شروع شد، تحت تاثیر او بود.

این بازیگر که خواهر مایون بازیگر و کارگردان است، گفت ژکو با این رابطه تمام زندگی او را تحت الشعاع قرار داد و جایگزین پدر، مادر و هر مرجع دیگر زندگی وی شد.

سینمای فرانسه هرچند دیر به جنبش «می تو» واکنش نشان داد، اما به نظر می‌رسد با مشکلات جدی در این زمینه روبه رو است و به همین منظور ۲ ماه پیش مجلس ملی فرانسه رای به تشکیل کمیسیونی داد که وظیفه آن بررسی موارد «خشونت جنسی و جنسیتی» در صنعت سینمای این کشور و سایر زمینه‌های فرهنگی است.

۵۷۵۷

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "۲ کارگردان مهم فرانسه به اتهام تجاوز بازداشت شدند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "۲ کارگردان مهم فرانسه به اتهام تجاوز بازداشت شدند"، کلیک کنید.