5 روش آسان برای درآوردن لیست کسانی که ما را در اینستاگرام بلاک کرده اند

اگر به تازگی متوجه شده اید که دیگر نمی توانید پست های شخص خاصی را در اینستاگرام مشاهده کنید، ممکن است آن ها برای مدتی پست جدیدی ارسال نکرده باشند، اما همچنین ممکن است که شما را بلاک کرده باشند. اما چگونه می توان لیست کسانی را که ما را در اینستاگرام بلاک کرده اند، پیدا کرد؟ در این مطلب به آموزش چندین روش می پردازیم.

به گزارش خبرگزاری پیشتاز و به نقل از مجله پیشتاز، اینستاگرام هنگامی که بلاک می شوید، هیچ نوتیفیکیشنی برای شما ارسال نمی کند و همچنین در آن لیستی برای افرادی که شما را بلاک کرده اند وجود ندارد. بنابراین تشخیص این موضوع که از کجا بفهمیم در اینستا بلاک شده ایم، ساده نیست.

بااین حال، مراحل ساده ای وجود دارد که می توانید بلاک شدن خود را در اینستاگرام توسط افراد دیگربررسی کنید.

روش اول: جست وجوی حسابی که ممکن است شما را بلاک کرده باشد

ساده ترین راه برای تشخیص حساب هایی که از طرف آن ها بلاک شده اید، جست وجوی آن ها در اینستاگرام است؛ بنابراین از اپلیکیشن یا وب سایت اینستاگرام، ابتدا روی آیکون ذره بین ضربه بزنید و نام حساب مدنظر خود را جست وجو کنید.

بلاک کننده های خود در اینستاگرام را پیدا کنید!

  • اگر حساب مذکور خصوصی است و نمی توانید آن را پیدا کنید، احتمالاً بلاک شده اید.
  • اگر حساب عمومی است و هنگام بازدید از صفحه آن ها نمی توانید تصویر پروفایل، تعداد پست ها، تعداد فالوورها یا تعداد فالووینگ های آن ها را مشاهده کنید و در بخش پست ها، پیغام «هنوز هیچ پستی وجود ندارد» (No Posts Yet) دیده می شود، شما بلاک شده اید.

بلاک کننده های خود در اینستاگرام را پیدا کنید!

برای انجام این جست وجو در مرورگر کامپیوتر نیز می توانید از لینک Instagram.com/username استفاده کنید و به جای کلمه «username»، نام کاربری شخص مدنظر را وارد کنید. اگر با انجام این کار صفحه ای را دیدید که در آن نوشته شده «این صفحه در دسترس نیست» (Sorry, this page isn’t available)، یا آن شخص حساب خود را حذف کرده یا احتمالاً شما را مسدود کرده است.

روش دوم: از کامنت پست های خود کمک بگیرید

کامنت اینستاگرام

زمانی که کاربری در اینستاگرام شما را بلاک می کند، کامنت ها و نظرات قدیمی آن ها روی پست های شما حذف نخواهند شد. بنابراین اگر بعد از جست وجو موفق به پیداکردن آن ها نشدید، همچنان می توانید نظرات آن ها روی پروفایل خود را مشاهده کنید.

با کلیک روی پروفایل آن ها می توانید مانند روش اول متوجه شوید که توسط آن کاربر بلاک شده اید یا خیر.

نکته: اگر نمی توانید روی پست های کاربر مدنظر خود کامنت ارسال کنید، به معنای این نیست که بلاک شده اید؛ چرا که ممکن است آن کاربر ارسال کامنت برای پست های خود را غیرفعال کرده باشد.

روش سوم: پیام های شخصی خود را به کاربر مدنظر بررسی کنید

پیام شخصی در اینستاگرام

درست مانند کامنت ها، اگر توسط شخص دیگری بلاک شده باشید، اینستاگرام پیام هایی را که بین شما ردوبدل شده است، حذف نمی کند. درواقع، می توانید همچنان پیام جدیدی برای او ارسال کنید، هرچند که آن ها تحویل داده نمی شوند.

بنابراین از طریق پیام های شخصی و ضربه زدن روی پروفایل کاربران نیز می توانید وارد صفحه آن ها شوید. اگر هیچ پستی در صفحه آن ها وجود نداشته باشد، احتمالاً به این معنی است که شما بلاک شده اید.

نکته قابل ذکر دیگر اینکه اگر نمی توانید تاریخچه چت خود را با آن شخص مشاهده کنید، نمی توان به طور قطع گفت که بلاک شده اید. مشکلات نرم افزاری نیز ممکن است در این زمینه دخیل باشند.

روش چهارم: دوباره شخص مدنظر را فالو کنید

بلاک کننده های خود در اینستاگرام را پیدا کنید!

اگر با انجام روش های ذکرشده توانستید به پروفایل شخص موردنظر دسترسی پیدا کنید و آن را ببینید، بهتر است بررسی کنید که آیا دوباره می توانید او را دنبال (فالو) کنید یا خیر.

اگر بلاک شده باشید، به هیچ وجه قادر نخواهید بود تا آن شخص را فالو کنید و با ضربه زدن روی دکمه «Follow» هیچ اتفاقی رخ نمی دهد و همچنان این دکمه را مشاهده خواهید کرد.

روش پنجم: از دستگاه یا حساب دیگری کمک بگیرید

بلاک کننده های خود در اینستاگرام را پیدا کنید!

بهترین راه برای تشخیص بلاک شدن در اینستاگرام توسط افراد دیگر، بررسی پروفایل آن ها با حساب دیگری است. بنابراین اگر حساب دیگری دارید، می توانید نام شخص مدنظر را جست وجو کنید یا از دوستان خود بخواهید که این کار را انجام دهند. اگر با حساب دیگر موفق شدید تا پروفایل او را ببینید، متاسفانه بلاک شده اید.

زمانی که توسط دیگران در اینستا بلاک می شویم، چه اتفاقی رخ می دهد؟

در این شرایط، اینستاگرام تمامی لایک ها و کامنت های شما را در پست های بلاک کنندگان حذف می کند. همچنین دیگر نمی توانید آن ها را در پست ها و کامنت های خود تگ یا منشن کنید.

در رابطه با پیام های شخصی نیز اتفاقات زیر رخ خواهد داد:

  • پیام های قبلی شما همچنان در چت های بلاک کنندگان باقی می ماند، اما آن ها نمی توانند دوباره برای شما پیام بفرستند.
  • بلاک کننده همچنان می تواند هرچه را شما در گروه های مشترک خود ارسال کرده اید و می کنید، ببیند؛ هرچند اینستاگرام به آن ها این گزینه را می دهد که وقتی شما را بلاک می کنند، گروه مذکور را ترک کنند.
  • هر پیامی که برای آن ها ارسال می کنید، تحویل داده نمی شود – حتی اگر بعداً شما را از لیست بلاک خود خارج کند.

چگونه از بلاک خارج شویم؟

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است به واسطه آن ها، توسط دیگران بلاک شوید. البته این دلایل کاملاً شخصی است و نمی توان به آن ها اشاره کرد. با کمک روش هایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، می توانید بلاک شدن در اینستاگرام توسط افراد دیگر را بررسی کنید.

بااین حال، هیچ راه منطقی برای خارج شدن از لیست بلاک آن ها وجود ندارد، مگر اینکه خودشان این کار را انجام دهند.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "5 روش آسان برای درآوردن لیست کسانی که ما را در اینستاگرام بلاک کرده اند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "5 روش آسان برای درآوردن لیست کسانی که ما را در اینستاگرام بلاک کرده اند"، کلیک کنید.