79 مقاله کنگره نهج البلاغه متعلق به دانشجویان دانشگاه آزاد اصفهان است

نجفی:

79 مقاله کنگره نهج البلاغه متعلق به دانشجویان دانشگاه آزاد اصفهان است

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان اعلام کرد که این دانشگاه علاقه مند به کار علمی در حوزه نهج البلاغه بوده و رقم قابل توجه 79 مقاله از کل مقالات این کنگره متعلق به دانشجویان دکتری واحد اصفهان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری پیشتاز، پیام نجفی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در نشست خبری سومین کنگره بین المللی نهج البلاغه با موضوع «زیست شرافتمندانه» بر لزوم تلاش بیشتر برای معرفی این اثر گرانبهای فرهنگی و معنوی به عموم مردم تاکید کرد.

وی اضافه کرد: به عنوان عناصر دانشگاهی به اندازه شان و منزلت نهج البلاغه کار نکرده ایم و راه نرفته زیادی را در این مسیر داریم و البته ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه فراوان هم در اختیار داریم؛ ازجمله هدایت تعداد زیادی از پایان نامه ها در حوزه نهج البلاغه که نیاز به همت بیشتری دارد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان متذکر شد: دانشگاه آزاد اسلامی به شدت علاقه مند به کار علمی در حوزه نهج البلاغه بوده و رقم قابل توجه 79 مقاله از کل مقالات این کنگره که مربوط به دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان بوده، موید این ادعاست.

نجفی متذکر شد: باید تلاش های جدی تری داشته باشیم تا مدل زیست و حکمرانی خود را اسلامی و شیعی کنیم؛ از این رو این کنگره، رویداد بسیار مهمی است و توجه به تفکر و اندیشه های ناب امیرالمومنین(ع)، ماموریت ما را پررنگ تر کرده تا در سطح بین المللی، دانش، نگرش و باور های شیعه را به دنیا عرضه کنیم و این کنگره فرصت بسیار خوبی را برای این خواسته مهیا کرده است.

وی یادآور شد: مراکز تحقیقاتی به این دلیل ایجاد شده تا حلقه واسطی میان دانشگاه و جامعه باشند و علم تولیدی در دانشگاه را کاربردی کرده و به جامعه عرضه کنند؛ از این رو مرکز تحقیقاتی نهج البلاغه درراستای تحقق این مهم گام برداشته و حرکت می کند؛ ما در دانشگاه آزاد اسلامی طرحی به نام طرح نشاط اجرا کردیم که دانشجویان خارج از فضای کلاس، برخی ساعات درسی خود را می گذرانند؛ از این رو در دروس معارف از استادان نهج البلاغه برای دانشجویان مشتاق بهره گرفته ایم و در 3 هزار دانشجو از این طرح استقبال کرده اند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان بیان کرد: بنابراین مرکز تحقیقات، ارتباط میان دانشجویان و استادان نهج البلاغه را ایجاد و این مرکز نیاز های جامعه را احصا و در سه چالش با 800 محور دسته بندی کرده و تحقیقات برای حل این مسایل را از طریق نهج البلاغه آغاز کرده اند.

نجفی تاکید کرد: همچنین این تحقیقات در گام سوم وارد سرفصل های دروس خواهد شد و در رشته های مدیریت و اقتصاد و موارد دیگر به مدل تبدیل خواهد شد.

وی تبیین کرد: گام بعدی مرکز تحقیقات نهج البلاغه اقدام در حوزه بین الملل است و باید با دانشگاه ها و استادان برتر دانشگاه های جهان ارتباط گرفته و مباحث خود را مطرح کنیم و با این دیدگاه، کنگره نهج البلاغه را به صورت بین المللی برگزار خواهیم کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "79 مقاله کنگره نهج البلاغه متعلق به دانشجویان دانشگاه آزاد اصفهان است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "79 مقاله کنگره نهج البلاغه متعلق به دانشجویان دانشگاه آزاد اصفهان است"، کلیک کنید.