آماده باش امدادگران در 14 استان کشور درپی احتمال رگبار و وزش باد شدید

آماده باش امدادگران در 14 استان کشور درپی احتمال رگبار و وزش باد شدید

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی در مورد بارش رگباری و شدید باران در 14 استان کشور از آماده باش امدادگران در این استان ها خبرداد.

بابک محمودی در گفت وگو با پیشتاز با اشاره به هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی گفت: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی در روز سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه شاهد بروز مداخلات جوی و تشدید فعالیت سامانه بارشی در 14 استان کشور خواهیم بود. بر این اساس در روز سه شنبه، 11 اردیبهشت در نیمه جنوبی استان های ایلام و لرستان، شمال خوزستان، جنوب غرب آذربایجان غربی و شمال غرب کردستان و در روز چهارشنبه، 12 اردیبهشت در کرمانشاه، ایلام، خوزستان، بوشهر و نیمه غربی استان های فارس، کردستان و لرستان و برای روز پنج شنبه، 13 اردیبهشت نیز در یزد، کرمان، هرمزگان، فارس، بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کرمانشاه و کردستان وقوع رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید، در برخی نقاط گردوخاک و رخداد تگرگ پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در این شرایط لغزندگی جاده ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه های فصلی، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در ناوگان حمل و نقل، در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک محلی، در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ و خسارت به محصولات زراعی و باغی دور از انتظار نیست لذا به مردم و به خصوص ساکنان این مناطق و مسافران توصیه می شود که ضمن احتیاط در سفرهای بین شهری، از اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، کوهنوردی، چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع پرهیز کنند. 

محمودی افزود: اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب روها، با توجه به احتمال رخداد تگرگ، اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی، از جمله حمل سریع محصولات قابل برداشت به نواحی امن، محافظت از دپوهای گندم و غلات برداشت شده در برابر بارش ها نیز از دیگر توصیه هایی است که باید جدی گرفته شود.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: در همین راستا نیز امدادگران سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در تمامی استان های کشور به حالت آماده باش کامل درآمده و تجهیزات و امکانات لازم نیز برای مقابله با حوادث و امدادرسانی در هرگونه رخداد احتمالی در اختیارشان قرار گرفته است.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آماده باش امدادگران در 14 استان کشور درپی احتمال رگبار و وزش باد شدید" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آماده باش امدادگران در 14 استان کشور درپی احتمال رگبار و وزش باد شدید"، کلیک کنید.