افزایش 68 درصدی کشف کالای قاچاق در سال 1402 /رشد 48 درصدی برخورد با خودروهای شوتی

افزایش 68 درصدی کشف کالای قاچاق در سال 1402 /رشد 48 درصدی برخورد با خودروهای شوتی

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا ضمن تشریح عملکرد این پلیس در سال گذشته از رشد 68 درصدی کشف کالای قاچاق خبر داد.

به گزارش پیشتاز، سردار حسین رحیمی در تشریح عملکرد یکساله پلیس امنیت اقتصادی فراجا گفت: در سال 1402 شاهد رشد هشت درصدی پرونده های تشکیل شده در حوزه پلیس های مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مبارزه با جرایم اقتصادی، پلیس گمرک، معاونت اطلاعات اقتصادی و مرکز اقتصاد دیجیتال هستیم.

وی در تشریح عملکرد پلیس امنیت اقتصادی در کشف پرونده های سازمان یافته و کلان، گفت: در این حوزه در مجموعه شاهد رشد 68 درصدی پرونده های تشکیل شده در سال 1402 در مقایسه بامدت مشابه سال قبل آن هستیم.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به اینکه بیشتر تمرکز پلیس امنیت اقتصادی بر روی پرونده های کلان و سازمان یافته است، گفت: در سال 1402 شاهد افزایش چهار درصدی دستگیری متهمان جرایم اقتصادی در مقایسه با سال 1401 هستیم.

رحیمی در تشریح عملکرد یکساله پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز گفت: پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال 1402 با اجرای طرح های سراسری، منطقه ای و استانی خود در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز تعداد 462 فقره پرونده کلان، ملی و مهم را با ارزش بالاتر از 10 میلیارد تومان تشکیل داد که در این زمینه شاهد افزایش 118 درصدی عملکرد این پلیس در مقایسه با سال 1401 هستیم.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا به رشد 9 درصدی تشکیل پرونده در راستای مبارزه با قاچاقچیان کالا و ارز نیز اشاره کرد و افزود: در سال 1402 شاهد افزایش 22 درصدی توقیف خودروهای قاچاق بر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل آن هستیم.

رشد 48 درصدی توقیف خودروهای شوتی در سال 1402

رحیمی با اشاره به رشد 48 درصدی توقیف خودروهای شوتی نیز گفت: طرح مقابله و مبارزه با خودروهای قاچاق بر معروف به خودروهای شوتی به صورت مستمر در دستورکار پلیس امنیت اقتصادی فراجا در سراسر کشور قراردارد.

وی در تشریح عملکرد معاونت امنیت اقتصاد دیجیتال پلیس امنیت اقتصادی فراجا نیز گفت: بر اساس تدابیر راهبردی و خط مشی های ابلاغی و همچنین رصد و تحلیل وضعیت اقتصادی کشور در برهه های مختلف با اقدامات مشترک اطلاعاتی و عملیاتی تلاش کردیم که اجازه جولان و فعالیت مجرمان در این فضا را سلب کنیم.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا گفت: در  سال 1402 ارزش  پرونده های کلان، ملی، مهم و سازمان یافته معاونت امنیت اقتصاد دیجیتال پلیس امنیت اقتصادی فراجا نسبت به مدت مشابه سال گذشته صد درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه تعداد پرونده های تشکیل شده از طریق رصد سامانه های در اختیار و فضای مجازی در این سال گذشته در مقایسه با سال 1401 از رشد  100 درصد ی برخوردار است، بیان داشت:56 هزار مورد محموله های تجاری در سال 1402 به صورت سامانه ای کنترل و مورد بررسی قرار گرفته است که این رقم رشد 100 درصدی در مقایسه با سال قبل خود را نشان می دهد.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش 68 درصدی کشف کالای قاچاق در سال 1402 /رشد 48 درصدی برخورد با خودروهای شوتی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش 68 درصدی کشف کالای قاچاق در سال 1402 /رشد 48 درصدی برخورد با خودروهای شوتی"، کلیک کنید.