این سبزیجات قند خون را افزایش می دهند

این سبزیجات قند خون را افزایش می دهند

آفتاب نیوز :

 اگرچه سبزیجات بخشی اساسی در هر رژیم غذایی سالم است، اما برخی از سبزیجات می توانند باعث افزایش سطح قند خون شوند.

دیابت نوع 2 به این معنی است که لوزالمعده انسولین کافی تولید نمی کند یا انسولین تولید شده توسط سلول ها جذب نمی شود. انسولین به عنوان هورمونی عمل می کند که قند خون را تنظیم می کند. سطح کنترل نشده قند خون می تواند بدن را ویران کند.

اگر به دیابت نوع 2 مبتلا هستید، باید راه هایی را برای شبیه سازی اثرات انسولین پیدا کنید. رژیم غذایی نقش موثری در ایجاد این اثر داشته و تعدادی متغیر وجود دارد که می تواند بر سرعت تجزیه غذا به گلوکز (قند خون) تاثیر بگذارد. هرچه غذا سریعتر تجزیه شود، تاثیر آن بر سطح قند خون بارزتر می شود.

به گفته دکتر رالف آبراهام مشاور دیابت، اختلالات چربی و غدد درون ریز در بیمارستان کینگ ادوارد هفتم انگلیس، برخی از سبزیجات دارای شاخص گلیسمی بالا (GI) هستند که یک سیستم طبقه بندی برای غذا هایی است که حاوی کربوهیدرات هستند.

این نشان می دهد که هر ماده غذایی به تنهایی چقدر سریع بر میزان قند خون (گلوکز) شما تاثیر می گذارد.

دکتر آبراهام توضیح داد: گوجه فرنگی و سیب زمینی با عنوان شاخص گلیسمی بالا متمایز هستند، در حالی که سیب زمینی شیرین که طعم شیرین تری دارد، دارای شاخص گلیسمی پایین تری است. ممکن است گوجه فرنگی ها نیز تفاوت زیادی در برخورداری از میزان قند با یکدیگر داشته باشند؛ بنابراین نوع و رسیده بودن گوجه فرنگی تعیین کننده اصلی است. 

آبراهام تصریح کرد: بیش از 300 نوع سیب زمینی وجود دارد که ساختار خود را پس از پخت حفظ کرده و به اندازه پوره سیب زمینی باعث افزایش قند نمی شود. 

او گفت: هرچه زمان رسیدن سبریجات طولانی تر باشد، شاخص گلیسمی (GI) آن ها پایین می آید و همچنین، هرچه محتوای چربی سبزیجات کمتر باشد، سرعت تجزیه گلوکز کندتر می شود.

برای تثبیت سطح قند خون هنگام انتخاب سبزیجات، باید تازه ترین سبزیجات را انتخاب و آن ها را تا حد ممکن بپزید. در عوض، انتخاب سبزیجات بزرگتر و پختن آن ها در روغن زیتون به شما کمک می کند بدون نگرانی در مورد افزایش گلوکز، از سبزیجات لذت ببرید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این سبزیجات قند خون را افزایش می دهند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این سبزیجات قند خون را افزایش می دهند"، کلیک کنید.