بازدید ایمنی از یک سوم بیمارستان های تهران

بازدید ایمنی از یک سوم بیمارستان های تهران

معاون پیشگیری و کاهش خطر سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد که تاکنون از بیش از یک سوم بیمارستان ها در شهر تهران بازدید ایمنی انجام شده است.

اسماعیل سلیمی در گفت وگو با پیشتاز، با اشاره به ساختمان بیمارستان هایی که عمر مفیدشان به پایان رسیده است، اظهارکرد: آمارهای مختلفی از میزان ساختمان های ناایمن وجود داشت و شاهد اختلاف نظر در این حوزه بودیم.درصدی از بیمارستان های تهران احتمال ریزش داشتند ولی این آمار را از نظر سال ساخت مطرح می کردند که اساسا چنین موضوعی فاقد ارزیابی های کیفی بود و از این نیاز داشتیم تا بررسی های بیشتری در این خصوص انجام شود. در همین راستا نیز طرح ارزیابی ساختمان های مهم و بلندمرتبه را در دستورکار قرار دادیم و این طرح اجرا شد.

وی با بیان این در شهر تهران حدود 16 هزار ساختمان مهم یا بلندمرتبه وجود دارد که ایمنی آنها در حال ارزیابی است، گفت: در این میان اولویت با مراکز درمانی است و ما ارزیابی تمام بیمارستان ها و مراکز درمانی را در اولویت خود قرار داده ایم. در زمان ارزیابی یک گروه سر ساختمان حاضر می شود و تیم دیگری برای کنترل دوم اعزام می شود چون وقتی به مالکان مسیله نا ایمنی را اعلام می کنیم، برای ما مسیولیت به همراه دارد چون اگر اشتباهی رخ داده باشد، مدیون مالکان می شویم.

معاون پیشگیری و کاهش خطر سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه روش های بکارگرفته شده برای ارزیابی ایمنی ساختمان ها قطعی و مطابق با استانداردهای روز است، گفت: این روش ها همچنین پشتوانه علمی دارد.

سلیمی از عدم همراهی برخی از بیمارستان ها و مراکز درمانی نیز گلایه کرد و گفت: برخی بیمارستان ها با ما همکاری نمی کردند؛ برخی هم از بازدید ممانعت می کردند، خوشبختانه با پیگیری خوب دستگاه قضایی و همینطور همراهی خوب رییس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی بسیاری از مشکلات ما در این زمینه حل شد. این را هم بگویم که تمام این بیمارستان های نا ایمن دولتی نیستند و بیمارستان های خصوصی هم در میانشان قرار دارد.اما یک سوال وجود دارد، آیا کسانی که مانع بازرسی می شوند، در صورت وقوع حادثه پاسخگوی مردم و خداوند خواهند بود؟

معاون پیشگیری و کاهش خطر سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه تا کنون از بیش از یک سوم بیمارستان ها در شهر تهران بازدید ایمنی انجام شده است، گفت: موارد نقص ایمنی را هم به مالکان اعلام کردیم و هم با ارسال نامه ای وزیر بهداشت را از وضعیت ایمنی هر بیمارستان مطلع کردیم. پس از آن هم وضعیت ایمنی هرکدام از بیمارستان ها و مراکز درمانی به کمیته ایمنی ما ارجاع می شود و این کمیته اقدامات انجام شده را پیگیری می کند. 

سلیمی همچنین با بیان اینکه برای مقاوم سازی ساختمان و شریان های تهران برنامه ای 10 ساله داریم، گفت: همچنین اقداماتی را در مورد ایمن سازی شریان های گازی انجام داده ایم که در این حوزه کار تا 80 درصد پیش رفته است. البته در زمینه مقاوم سازی ساختمان عقب تر از برنامه هستیم، اما خوشبختانه پشتوانه هایی نیز پیدا کرده ایم؛ ضمن این که در برخی موارد نیاز به ورود مستقیم داریم و حتی شهردار به موضوع برخی ساختمان ها ورود کرده و تشکیل جلسه داده است.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازدید ایمنی از یک سوم بیمارستان های تهران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازدید ایمنی از یک سوم بیمارستان های تهران"، کلیک کنید.