بورل: چهار کشور اروپایی، فلسطین را به رسمیت خواهند شناخت

بورل: چهار کشور اروپایی، فلسطین را به رسمیت خواهند شناخت

مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت: چهار کشور اروپایی اسپانیا، ایرلند، اسلوونی و مالت قصد دارند فلسطین را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت بشناسند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری پیشتاز، «جوزپ بورل» مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در آستانه رای گیری سازمان ملل متحد درباره عضویت کامل فلسطین در این سازمان گفت: اسپانیا، ایرلند و دیگر کشور های عضو اتحادیه قصد دارند کشور فلسطین را به رسمیت بشناسند.

«پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا در ماه مارس اعلام کرد که اسپانیا و ایرلند، همراه با اسلوونی و مالت، توافق کرده اند که اولین گام ها را برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین بردارند.

بورل در گفتگو با یک رسانه اسپانیایی گفت که کشور های اروپایی قصد دارند در تاریخ 21 ماه می (اول خرداد) استقلال فلسطین را اعلام کنند.

وی افزود: این یک اقدام نمادین با ماهیت سیاسی است که استقلال یک دولت به رسمیت شناخته شود که احتمالاً بلژیک و سایر کشور های اروپایی نیز از آن پیروی خواهند کرد.

پیش از این، «خوزه مانویل آلبارس» وزیر امور خارجه اسپانیا گفته بود که تصمیم در مورد به رسمیت شناختن فلسطین گرفته شده است ولی تاریخی برای اعلام آن ذکر نکرد.

اسراییل در مخالفت با به رسمیت شناخته شدن کشور مستقل فلسطینی مدعی است که طرح های به رسمیت شناختن فلسطین جایزه ای برای تروریسم است که شانس حل و فصل مناقشه غزه را از طریق مذاکره کاهش می دهد.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد قرار است تا ساعاتی دیگر درخواست فلسطین برای عضویت کامل در سازمان ملل را به رای عمومی بگذارد.

تلویزیون ملی ایرلند (RTE) روز پنجشنبه گفت که اسپانیا، ایرلند، اسلوونی و مالت منتظر رای گیری سازمان ملل و در حال بررسی به رسمیت شناختن در 21 ماه می هستند.

فلسطین در حال حاضر عضو ناظر در سازمان ملل متحد است. تلاش های فلسطین برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان یک عضو دایم این نهاد تاکنون با وتوی آمریکا، ناکام مانده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بورل: چهار کشور اروپایی، فلسطین را به رسمیت خواهند شناخت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بورل: چهار کشور اروپایی، فلسطین را به رسمیت خواهند شناخت"، کلیک کنید.