جان باختن 61 نفر در استان کرمان به دلیل قاچاق سوخت و اتباع غیرمجاز

جان باختن 61 نفر در استان کرمان به دلیل قاچاق سوخت و اتباع غیرمجاز

آفتاب نیوز :

سرهنگ علی رضایی ظهر امروز هشتم اردیبهشت ماه در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان با اشاره به آمار بالای تلفات و حوادث رانندگی در استان اظهار کرد: در سال گذشته 5147 تصاف منجر به فوت و جرح در جاده های استان رخ داده و 1066 نفر جان خود را از دست داده و 6137 نفر مجروح شده اند.

وی افزود: در حوادث رانندگی نوروز امسال 81 نفر در استان کرمان جان باخته و 415 نفر مجروح شدند.

رضایی با اشاره به اینکه سال 1402 نسبت به سال 1401 حدود دو درصد در تلفات جاده ای افزایش داشتیم، گفت: متاسفانه 61 نفر به دلیل قاچاق سوخت و اتباع غیرمجاز در جاده های شمال استان جان خود را از دست داده اند و این خودرو ها علاوه بر اینکه بلای جان سرنشینان خودشان هستند، موجب واژگونی خودرو های دیگر و افزایش تلفات و مجروحان حوادث جاده ای استان هستند.

رییس پلیس راه شمال استان کرمان اظهار کرد: 680 کیلومتر از جاده های شمال استان کرمان بیشترین حوادث را دارند که یک مورد محور نرماشیر – ریگان – ایرانشهر است و 23 نفر جان باخته در سال قبل دارد.

وی افزود: محور دیگر پرحادثه سیرجان – بافت و سومین محور نگار – بهرامجرد است که در سال قبل 57 فقره تصادف و 17 فوتی را ثبت کرده است.

رضایی اظهار کرد: در سال 1402 بیشترین حوادث رانندگی در چند شهرستان کرمان، سیرجان، زرند، رفسنجان، بم و بردسیر رخ داده و 1280 تصادف منجر به فوت و جرح در کرمان داشتیم.

رییس پلیس راه استان کرمان با بیان اینکه یکی از چالش های جاده های استان کرمان خواب آلودگی و سرعت غیرمجاز است، افزود: کار های خوب کنترلی و نظارتی زیادی انجام می شود، اما یکی از راه ها پایش تصویری است که در زمینه کمبود داریم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه 80 درصد تلفات تصادفات نوروز امسال در استان کرمان مربوط به پژو و پراید بود، گفت: باید برای فرهنگسازی در زمینه کاهش حوادث رانندگی همه دستگاه. ها پای کار بیایند.

رضایی در پایان با تاکید بر اینکه معادن برای بهبود وضعیت جاده های استان پای کار بیایند، تصریح کرد: حمل بار اضافه و تردد خودرو های معادن آسیب زیادی به جاده ها زده و موجب تخریب می شود.

به گزارش پیشتاز، مهدی بخشی دادستان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به آمار تلفات حوادث جاده ای اظهار کرد: باید آسیب شناسی و راهکار های اساسی برای کاهش حوادث اجرایی شود.

همچنین دکتر مهدی احمدی نژاد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این جلسه گفت: عمده تصادفات منجر به جرح و شدت جراحات مربوط به موتورسوار ها و به ویژه موتورسنگین است.

وی افزود: موضوع دیگر در جاده های برون شهری، این است که خودرو های سنگین راه را برای خودرو های سبک می بندند و موجب حوادث می شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جان باختن 61 نفر در استان کرمان به دلیل قاچاق سوخت و اتباع غیرمجاز" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جان باختن 61 نفر در استان کرمان به دلیل قاچاق سوخت و اتباع غیرمجاز"، کلیک کنید.