جزییات افزایش حقوق، عایله مندی و حق مسکن بازنشستگان تامین اجتماعی

جزییات افزایش حقوق، عایله مندی و حق مسکن بازنشستگان تامین اجتماعی

آفتاب نیوز :

براساس بخشنامه صادره از سوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، در اجرای مواد 96 و 111 قانون تامین اجتماعی و تصمیمات شورای عالی کار و تصویبنامه هییت وزیران؛ از اول فروردین 1403 کلیه مستمری های بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان مشمول قانون تامین اجتماعی که تا پایان سال 1402 برقرار شده است، برای دریافت کنندگان حداقل مستمری و کمتر از آن به میزان 35 درصد و برای سایر سطوح بالاتر از حداقل، به میزان 22 درصد مستمری پایان اسفند ماه سال گذشته به همراه مبلغ ثابت 690 هزار و 78 تومان افزایش می یابد.

براساس این گزارش، در این بخشنامه حداقل میزان مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی کلی و مجموع مستمری بازماندگان مشمول اجرای ماده 111 قانون تامین اجتماعی از 1403/01/01 ماهانه 71 میلیون و 661 هزار و 840 ریال تعیین شده که متناسب با شرایط هر یک از مستمری بگیران، برخی مزایای جنبی نیز به این رقم افزوده می شود.

در این بخشنامه کمک های جنبی قابل پرداخت به مستمری بگیران تامین اجتماعی شامل حق سنوات، کمک هزینه عایله مندی، کمک هزینه اولاد و کمک هزینه همسر متکفل فرزند، کمک هزینه مسکن و کمک به تامین معیشت مستمری بگیران تعیین شده است. به موجب این بخشنامه، حق سنوات مازاد بر 20 سال سابقه پرداخت حق بیمه بازنشستگان و مستمری بگیران (سوابق اصلی و ارفاقی) در سال 1403 به میزان 5 هزار ریال به ازای هر سال سابقه مازاد بر 20 سال افزایش می یابد.

براساس این گزارش، میزان کمک هزینه عایله مندی مستمری بگیران دارای حداکثر 2 فرزند 14 میلیون و 4100 ریال، مبلغ کمک هزینه عایله مندی مستمری بگیران دارای 3 فرزند و بیشتر 18 میلیون و 205 هزار و 330 ریال، میزان کمک هزینه اولاد تا 2 فرزند 8 میلیون و 595 هزار و 620 ریال و برای فرزند سوم و بیشتر 11 میلیون و 174 و 306 ریال، مبلغ کمک هزینه همسر متکفل فرزند پرونده های بازماندگان دارای حداکثر 2 فرزند 14 میلیون و 4100 ریال و  مبلغ کمک هزینه همسر متکفل فرزند پرونده های بازماندگان دارای 3 فرزند و بیشتر 18 میلیون و 205 هزار و 330 ریال تعیین شده است.

این گزارش حاکی است میزان کمک هزینه مسکن قابل پرداخت به مستمری بگیران نیز به ازای هر پرونده مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی کلی و بازماندگان 2 میلیون و 700 هزار ریال و میزان ریالی کمک به تامین معیشت مستمری بگیران نیز به ازای هر پرونده مبلغ 4 میلیون ریال تعیین شده است.

گفتنی است، پرداخت مستمری اردیبهشت ماه بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی از چند روز پیش آغاز شده است و حقوق این ماه آنان بر مبنای افزایش های موضوع این بخشنامه در حال پرداخت است. سازمان تامین اجتماعی همچنین اعلام کرده است مابه التفاوت حقوق فروردین ماه بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان نیز در خرداد ماه پرداخت خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییات افزایش حقوق، عایله مندی و حق مسکن بازنشستگان تامین اجتماعی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییات افزایش حقوق، عایله مندی و حق مسکن بازنشستگان تامین اجتماعی"، کلیک کنید.