در معاونت عملیات ویژه پلیس آگاهی چه می گذرد؟/ کشف 80 درصد پرونده های جعل در کشور

در معاونت عملیات ویژه پلیس آگاهی چه می گذرد؟/ کشف 80 درصد پرونده های جعل در کشور

رییس پلیس آگاهی فراجا نحوه فعالیت معاونت عملیات ویژه پلیس آگاهی را تشریح کرد.

به گزارش پیشتاز، سردار محمد قنبری با اشاره به اقدامات معاونت عملیات ویژه پلیس آگاهی گفت: یکی از بخش های مهم پلیس آگاهی که پرونده های خاص، مهم و پیچیده در حوزه های مختلف به آن محول می شود معاونت عملیات ویژه است که کارآگاهان در این بخش با تلاش شبانه روزی اقدامات مثمرثمری را داشته اند.

وی با اشاره به اقدامات مهم اخیر در این حوزه گفت: اقداماتی همچون انهدام باند سارقان مسلح و سندنمره کار و قاچاقچیان قطعات خودروهای لوکس، پرونده بین المللی انهدام شبکه جعل اسناد تحصیلی و مدارک دانشگاهی، کلاهبرداری و اخاذی 65 میلیون یورویی، دستگیری باند اخلالگران نظام اقتصادی با دریافت حواله ارزی معادل یک هزار میلیارد ریال، انهدام یکی از بزرگترین باندها و شبکه های جعل اسناد ملکی و رسمی به ارزش 1000میلیارد ریال، پرونده کلاهبرداری و فروش مال غیر از طریق جعل اسناد شرکت های خصوصی به رقمی بالغ بر یک هزار میلیارد تومان و … از جمله دستاوردهای اینم معاونت در ماه های اخیر بوده است. 

رییس پلیس آگاهی فراجا با بیان اینکه برخورد قاطع و سریع با این گونه جرایم و همچنین اقدامات پیشگیرانه با جدیت در دستور کار اینم معاونت است، گفت: افزایش 18 درصدی ارجاع پرونده ها، رشد 10 درصدی کشفیات و افزایش 16 درصدی دستگیری از اقدامات موثر ادارات عملیات ویژه در استان های سراسر کشور در سال گذشته است که عمدتا در بحث انهدام باند های سرقت احشام، منزل، خودرو و محموله است.

وی گفت: پلیس آگاهی از ابتدای سال طرح های ضربتی را در سراسر کشور طراحی کرده که تمامی ادارات آگاهی در راستای خشکاندن قاطع ریشه جرم و مرتکبان آن ماموریت هایی را انجام داده و تا پایان سال نیز با همین رویکرد عملیات های دیگری پیش بینی شده و در دستور کار قرار دارد.

قنبری با بیان اینکه پلیس آگاهی اقدامات موثری را در زمینه پیشگیری و همچنین تعامل با دستگاه های مختلف برای ازبین بردن جرم جعل اسناد و مدارک رسمی و هویتی انجام داده است، گفت: شناسایی شیوه های نوین مبارزه با جعل اسناد هویتی از جمله آموزش های مهم کارآگاهان است.

رییس پلیس آگاهی فراجا با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 80 درصد پرونده های جعل در کشور توسط کاراگاهان کشف می شود، گفت: طرح هایی در برخورد با جاعلان مدارک هویتی و تحصیلی در سراسر کشور برگزار و نیز با جدیت استمرار و همچنین در این زمینه با مراجع قضایی تعامل و هماهنگی هایی انجام شده است.

وی بر سرعت در پیگیری و پی جویی کشف جرایم با استفاده از روش های علمی تاکید کرد و گفت: بکارگیری تجهیزات نوین یکی از رویکردهای مهم پلیس آگاهی در دست یابی به اهداف پیش بینی شده خود است.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در معاونت عملیات ویژه پلیس آگاهی چه می گذرد؟/ کشف 80 درصد پرونده های جعل در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در معاونت عملیات ویژه پلیس آگاهی چه می گذرد؟/ کشف 80 درصد پرونده های جعل در کشور"، کلیک کنید.