رقابت بیش از 12 هزار نفر در آزمون دستیاری پزشکی

رقابت بیش از 12 هزار نفر در آزمون دستیاری پزشکی

آفتاب نیوز :

بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری پنجاه و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی، با اشاره به رقابت بیش از 12 هزار پزشک در این آزمون تخصصی، تصریح کرد: تعداد داوطلبان ثبت نام کننده در این آزمون 12 هزار و 358 نفر است که از این تعداد 6 هزار و 424 نفر یعنی 52 درصد شرکت کنندگان زن و پنج هزار و 934 نفر یعنی 48 درصد شرکت کنندگان مرد هستند.

به گزارش وزارت بهداشت، وی با بیان اینکه پنجاه و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی در 29 حوزه امتحانی در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور به طور همزمان برگزار می شود، افزود: داوطلبان شرکت کننده می توانند در 27 رشته تخصصی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور نسبت به انتخاب رشته محل اقدام کنند.

عین اللهی با اشاره به اجرای مصوبات برنامه هفتم توسعه در زمینه افزایش ظرفیت پذیرش دستیاری، بیان کرد: در دولت مردمی این ظرفیت افرایش یافت، به طوری که در سال گذشته ظرفیت پذیرش از سه هزار و 200 نفر به بیش از 5 هزار نفر افزایش پیدا کرد و امسال نیز 12 درصد افزایش ظرفیت خواهیم داشت.

وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: طراحی آزمون دستیار تخصصی پزشکی بسیار علمی و فشرده از چندماه قبل توسط اساتید برجسته انجام شده و اقدامات امنیتی لازم نیز صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه دفترچه این آزمون در سه گروه طراحی می شود و تا زمان برگزاری آزمون محرمانه باقی می ماند، اظهار داشت: این آزمون نیز در کمال صحت و سلامت و به دور از حاشیه برگزار شد.

عین اللهی در مورد رشته هایی تخصصی که نیاز به پذیرش دستیار دارد، گفت: در سال گذشته سه رشته اطفال، طب اورژانس و بیهوشی نیاز به تکمیل داشت که در شورای آموزش پزشکی و تخصصی تصمیم گرفته شد که این رشته ها به صورت مستقیم از دوران کارورزی پذیرش شوند که به تمام دانشگاه ها اعلام کردیم و تکمیل این رشته ها صورت گرفت.

افزایش تعرفه دستیاران پزشکی در دولت مردمی

وی در ادامه با اشاره به افزایش تعرفه های دستیاران پزشکی از سوی دولت، گفت: این موضوع مشوق خوبی برای ورود دستیاران است.

وزیر بهداشت با اشاره به افرایش حقوق دستیاران در دولت مردمی، خاطرنشان کرد: در سال جاری حقوق دستیاران مجرد 12 میلیون تومان و دستیاران متاهل 15 میلیون تومان درنظر گرفته شد و از طرف دیگر مراکز درمانی نیز از درآمد های اختصاصی خود کارانه ای را به دستیاران پرداخت می کنند که این موضوع باعث شده که امسال استقبال بیشتری برای ورود به دوره دستیاری را شاهد باشیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز پنجشنبه 13 اردیبهشت به همراه علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از محل برگزاری آزمون دستیاری تخصصی پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بازدید کرد.

پنجاه و یکمین آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی در سال تحصیلی 1404-1403 با رقابت 12 هزار و 358 داوطلب امروز در در دانشگاه های علوم پزشکی اراک، شهرکرد، اردبیل، شیراز، ارومیه، کرمان، اصفهان، کرمانشاه، اهواز، گلستان، بندرعباس، گیلان، بوشهر، لرستان، بیرجند، مشهد، تبریز، مازندران، همدان، زاهدان، شهیدصدوقی یزد، سمنان، قزوین، کاشان، کردستان، قم و دانشگاه های علوم پزشکی شهر تهران برگزار شد.

کارنامه حاوی نمره و رتبه داوطلبان آزمون دستیاری پزشکی تا یک ماه بعد از آزمون در اختیار داوطلبان قرار گیرد که بتوانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند. امکان انتخاب رشته برای داوطلبانی که بر اساس مفاد راهنمای مربوطه نمره لازم را کسب کرده اند فراهم می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رقابت بیش از 12 هزار نفر در آزمون دستیاری پزشکی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رقابت بیش از 12 هزار نفر در آزمون دستیاری پزشکی"، کلیک کنید.