ساعت کار ادارات از 15 خرداد، 6 صبح تا 13 است

ساعت کار ادارات از 15 خرداد، 6 صبح تا 13 است

آفتاب نیوز :

علی اکبر محرابیان در گفت و گویی تلویزیونی با بیان اینکه مهم ترین برنامه وزارت نیرو در خصوص مدیریت مصرف برق در بخش اداری تغییر ساعت کار ادارات است که بر اساس مصوبه هییت دولت از 15 خرداد ماه ساعت کار ادارات از 6 صبح تا 13 خواهد بود و از این طریق مدیریت مصرف صورت می گیرد، البته در کنار آن باید در مصارف سرمایشی نیز ملاحظات صورت گیرد و دمای محیط روی دمای آسایش یعنی 24 درجه تنظیم کنند.

در دولت سیزدهم بیش از 9000 مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده شد

وی با بیان اینکه با گرم شدن هوا مصرف انرژی به شدت در حال رشد است به طوری که در هفته گذشته بیش از 600 مگاوات به میزان مصرف برق کشور افزوده شد و در هفته پیش رو و در ادامه نیز هزاران مگاوات به میزان مصرف برق افزوده خواهد شد، اظهار کرد: به منظور مدیریت این شرایط از ابتدا دو برنامه مهم در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفت که توسعه نیروگاه ها جزو برنامه اول محسوب می شود. از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم بیش از 9000 مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده شد و بیش از 20 هزارمگاوات نیروگاه در دست ساخت است که نیمی از آن را نیروگاه های حرارتی و نیمی دیگر را نیروگاه های تجدیدپذیر (عمدتا نیروگاه خورشیدی و بعضا نیروگاه بادی) تشکیل می دهد.

وی مدیریت مصرف را بخش دیگری از برنامه ها عنوان کرد و افزود: طی برنامه هایی مدون در بخش های مختلف، مصرف به گونه ای مدیریت می شود که حداکثر انرژی با رعایت ساعت های اوج، دریافت شود.

تدبیر برای تامین برق صنایع

محرابیان با بیان اینکه صنایع کوچک و کارگاهی حدود 90 درصد صنایع را شامل می شود، گفت: برای این صنایع در حوزه تامین برق هیچ گونه محدودیتی لحاظ نشده است و می توانند به راحتی از برق استفاده و به تولید محصولات خود برپردازند. نکته اینکه میزان اشتغال در این صنایع بسیار قابل توجه است. صنایع متوسط که عمدتا صنایع واقع در شهرک های صنعتی است؛ برای این دست از صنایع فقط روز تعطیل محدودیت درنظر گرفته شده است و طی 6 روز هفته می توانند به صورت شبانه روزی تولید داشته باشند و محدودیتی در این ایام نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه، اما حدود 700 واحد صنعتی بزرگ در کشور وجود دارد که عمدتا صنایع فولادی، مس، آلومینیوم، سیمان را تشکیل می دهد و برای این دست از صنایع برنامه ریزی شده در ساعت های اوج بار مصارفشان کاهش و در ساعات غیر اوج انرژی بیشتری را دریافت و برنامه های تولید خود را عملیاتی کنند، گفت: در زمستان سال گذشته و در دو ماهه ابتدای سال جاری، میزان مصرف برق صنایع بزرگ کشور 15 درصد رشد یافت. این صنایع با استفاده از ظرفیت برق بدون اعمال هیچ گونه محدودیتی تولیدات خود را افزایش دادند و خود را برای شرایط پیش رو آماده کردند.

همکاری 40 درصد از مشترکان در صنعت برق

وی به برنامه های پیش بینی شده برای مدیریت مصرف در بخش خانگی نیز اشاره و اظهار کرد: طی دو سال سابقه پاداش صرفه جویی را داریم که با استفاده از این ظرفیت مردم همکاری بسیاری خوبی داشتند به طوری که سال گذشته بیش از 40 درصد مشترکان خانگی با استفاده ظرفیت پاداش صرفه جویی، مصارف خود را کاهش دادند. بر این اساس قبوض برق مشترکان خانگی که اقدام به کاهش مصرف می کنند شامل تخفیف و حتی ممکن است رایگان شود. این ظرفیت و امکان مشارکت مشترکان در این طرح است.

وی با بیان اینکه همچنین پویش «با انرژی» برنامه دیگری است که در نظر گرفته شده است؛ افرادی که در مصرف برق صرفه جویی کنند در قرعه کشی شرکت داده می شوند و جوایز متنوع دریافت خواهند کرد که شامل کالا های خانگی، بسته های اینترنت، دوچرخه، کالا های الکترونیک و 100 ها خودرو می شود، گفت: روش های مختلفی برای مشارکت افراد در این پویش پیش بینی شده است به طوری که برای همه افراد پیامک این پویش ارسال می شود. این تبلیغات به صورت 360 درجه است به این معنا که تبلیغات در محیط، فضای مجازی، سطوح شهری و رسانه ها صورت می گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساعت کار ادارات از 15 خرداد، 6 صبح تا 13 است" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساعت کار ادارات از 15 خرداد، 6 صبح تا 13 است"، کلیک کنید.