سیلاب دیدنی نیست، در خانه بمانید!

سیلاب دیدنی نیست، در خانه بمانید!

آفتاب نیوز :

حسین جمشیدی اظهار کرد: با توجه به بارش 20 میلیمتری در بخش نصرآباد و بالادست آن و همچنین در شهرستان فریمان و مشهد، شاهد جاری شدن رواناب و سیلاب در شهرستان تربت جام هستیم.

وی فقر مراتع را یکی از دلایل وقوع سیلاب در این شهرستان دانست و بیان کرد: سیلاب موجب شد محور روستا های در مسیر جام رود آسیب ببینند.

فرماندار تربت جام با بیان اینکه سیلاب قسمتی از پل محور جعفرآباد سماخون را تخریب کرده است، گفت: با برگزاری جلساتی که از قبل داشتیم، تمام اعضای شورای مدیریت بحران شهرستان در آمادگی کامل قرار دارند.

وی از بازگشایی موقت جاده جعفرآباد – سماخون خبر داد و بیان کرد: باید نسبت به افزایش دال پل، بازسازی، ترمیم و تغییر آن اقدامات لازم انجام شود.

جمشیدی از آسیب دیدن پل روستای حسن آباد و عبور رواناب از روی آن خبر داد و اظهار کرد: با اقدامات انجام شده اکنون تردد در هر سه روستای حسن آباد، جعفرآباد و سماخون برقرار است.

وی بیان کرد: بارش های اخیر در باغ ها و مزارع خسارت هایی را باقی گذاشت و محصولات را از بین برد که توسط کارشناسان برآورد های لازم انجام خواهد شد.

فرماندار تربت جام ادامه داد: قسمتی از خط انتقال آب تخریب شده که تا فروکش کردن آب جاری در جام رود و مشخص شدن میزان بردگی و آسیب دیدگی در شبکه انتقال، اقدامی امکان پذیر نیست. تمام نیرو ها در تلاش هستند تا خط انتقال آب ترمیم شود.

وی با اشاره به اینکه اکنون هیچ مشکلی در تامین آب وجود ندارد و شهر ها و روستا ها از نعمت آب شرب برخوردارند، گفت: در حال حاضر آب آشامیدنی یکی از روستا ها قطع شده است که با تانکر آب رسانی انجام می شود.

جمشیدی با اعلام اینکه در سه روز گذشته، دو جلسه مدیریت بحران در شهرستان برگزار شده است، افزود: با توجه به ادامه دار بودن بارش ها تمام نیرو ها و ماشین آلات در آماده باش کامل هستند.

وی با بیان اینکه در مجموع فقط در سه روستای حسن آباد، جعفرآباد و سماخون با مشکل مواجه بودیم، گفت: بنا های فنی روستای حسن آباد و در روستای جعفرآباد و سماخون پلی که در مسیر جام رود قرار داشت تخریب شده است.

فرماندار تربت جام با اشاره به اینکه تمام راه های بین شهری و روستایی بازند، ادامه داد: اینکه در فضای مجازی فیلم شکستن یک سد در شهرستان تربت جام منتشر شده است، صحت ندارد و تمام بند های خاکی تحت کنترل هستند.

وی بیان کرد: مسیر خروجی رواناب های بالادست فریمان و نصرآباد در جام رود در حال خروج از شهرستان است و مشکلی نیست.

جمشیدی از مردم خواست از رفتن به ارتفاعات و اتراق در مسیر و حاشیه رودخانه ها پرهیز کنند و افزود: برخی مردم برای دیدن سیلاب می روند، اما به دلیل اینکه امکان ریزش دیواره های رودخانه ها و غرق شدن در سیلاب و رواناب وجود دارد، از آن ها می خواهیم به هیچ عنوان در اطراف رودخانه ها حضور پیدا نکنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیلاب دیدنی نیست، در خانه بمانید!" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیلاب دیدنی نیست، در خانه بمانید!"، کلیک کنید.