شوک بزرگ به پورتو: محروم از اروپا!

شوک بزرگ به پورتو: محروم از اروپا!

آفتاب نیوز :

تیم فوتبال پورتو که مهدی طارمی را در اختیار دارد و امشب به دنبال کسب امتیاز در دیدار پایانی از هفته سی و چهارم لیگ برتر پرتغال مقابل براگا بود تا سهمیه مستقیم برای حضور در مرحله گروهی لیگ اروپا را به دست بیاورد، اکنون با خبر شوکه کننده ای مواجه شد.

در حالی که تمرکز شاگردان سرخیو کونسیسایو روی بازی امشب مقابل براگا و کسب موفقیت در این بازی خارج از خانه است، یوفا حکم قطعی به محرومیت یک ساله پورتو از حضور در تمام رقابت های اروپا داد و آن ها را با جریمه یک و نیم میلیون یورویی مواجه کرد.

اکنون باشگاه پورتو فرصت دارد تا جریمه یک و نیم میلیون یورویی را تا تاریخ مشخص پرداخت کند و در غیر این صورت، محرومیت آن ها از رقابت های اروپایی طی یکی از سه فصل آینده اجرایی می شود.

مدیریت باشگاه پورتو در اطلاعیه ای اعلام کرد: «کمیته کنترل مالی یوفا دیروز در بیانیه ای تایید کرد که باشگاه پورتو با جریمه 1.5 میلیون یورویی و یک سال محرومیت از مسابقات اروپایی در طول فصل های 2025/26، 2026/27 و 2027/28 مواجه است. همچنین دیروز تایید شد که این تحریم قبلاً به طور رسمی در تاریخ 19 آوریل 2024 (مدیریت قبلی) به باشگاه اعلام شده بود.»

در ادامه این اطلاعیه آمده: «مدیریت باشگاه فوتبال پورتو بدین وسیله به هواداران خود توضیح می دهد که تحریم اکنون شده ناشی از اقدامات مدیریتیِ بی پروا و غیرموثر در دوره گذشته است. مسیولیت اعضای هییت مدیره قبلی باشگاه و عوامل آن ها مشخص است که منجر به عدم رعایت قوانین فیرپلی مالی یوفا شده؛ یعنی عدم رعایت کنترل های پرداختی مربوط به کارکنان، سازمان مالیاتی و باشگاه های فوتبال شده است. همچنین لازم به ذکر است که تحریم اعمال شده به دلیل عدم رعایت مکرر این قوانین و همچنین ارسال اطلاعات نادرست و ناقص به یوفا در محدوده رویه بسیار جدی است.»

باشگاه پورتو یادآور شده: «با توجه به موارد فوق، باید به اطلاع هواداران برسانیم که علی رغم مشکلات موجود، هییت مدیره منتخب جدید تمام تلاش خود را انجام خواهد داد تا تمام قوانین و مقرراتی که باشگاه مشمول آن است، از جمله قوانین مربوط به فیرپلی مالی یوفا را انجام دهد و همیشه آن را رعایت می کند.»

در بخش آخر این بیانیه اشاره شده: «مدیریت، دلایلی را که باشگاه این تحریم را متحمل شده است، به طور داخلی و خارجی بررسی خواهد کرد و مسیولیت افراد درگیر را چه در عدم رعایت مکرر و چه در حذف حقایق تعیین خواهد کرد.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شوک بزرگ به پورتو: محروم از اروپا!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شوک بزرگ به پورتو: محروم از اروپا!"، کلیک کنید.