عجیب اما واقعی؛ گوگل از دریا تغذیه می کند!

تینا مزدکی: گوگل در مهم ترین قرارداد پروژه بادی دریایی خود تا به امروز، قراردادهای خرید برق (PPA) برای بیش از 700 مگاوات انرژی پاک را امضا کرده است تا مراکز داده اروپایی خود را تامین کند. طبق گزارش زیست محیطی گوگل که در سال گذشته منتشر شد، این شرکت در راستای هدف بلندپروازانه خود برای دستیابی به انتشار خالص صفر کربن تا سال 2030 تلاش می کند.

معاملات در سراسر اروپا

در هلند، این غول موتور جستجوگر، برق را از دو پروژه ساحلی دریافت می کند که انتظار می رود حدود شش درصد از برق مصرفی کشور را تامین کند. این پروژه ها که ظرفیت 478 مگاوات انرژی بدون کربن دارند، حاصل همکاری شرکت نفت شل و انکو(Shell and Eneco) هستند که توسط میتسوبیشی کنترل می شود.

این شرکت فناوری پیش بینی می کند که این پروژه ها پس از تکمیل کمک قابل توجهی به توانمندسازی مراکز داده و دفاتر هلندی آن برای دستیابی به آستانه چشمگیر بیش از 90 درصد برق بدون کربن در سال 2024 خواهند کرد. گوگل همچنین از پروژه جدید انرژی بادی در خشکی در ایتالیا بهره می برد که قرار است 47 مگاوات انرژی پاک تولید کند. این شرکت بر این باور است که تا سال 2025، تاسیسات گوگل در ایتالیا به بیش از 90 درصد انرژی بدون کربن به صورت ساعتی محلی دست خواهند یافت.

به گفته مت بریتین، رییس گوگل در اروپا، خاورمیانه و آفریقا، آن ها می دانند که تغییرات آب و هوا برای بسیاری از کاربران مهم است و جستجو در مورد «بحران انرژی» در سال 2023 به بالاترین حد خود رسیده است. به همین دلیل است که آن ها خود را متعهد به توسعه راه حل های پایدار می دانند.

عجیب اما واقعی؛ گوگل از دریا تغذیه می کند!

آینده ای بدون کربن

آنها علاوه بر این، توافقنامه هایی را برای بهره گیری بیشتر از انرژی خورشیدی در لهستان امضا کرده اند که هدف آن تامین بیش از 90 درصد انرژی پاک در سال 2025 است. در بلژیک، گوگل برای 11 مزرعه بادی جدید قرارداد امضا کرده که هدف استفاده از 85 درصد انرژی بدون انتشار کربن در سال 2024 برای تامین انرژی مراکز داده آنهاست. بریتین می گوید:«زمانی که جهان هرچه بیشتر به خدمات دیجیتال، محاسبات ابری و فناوری های هوش مصنوعی متکی است، بیشتر از هر زمان دیگری دسترسی کارآمد و پایدار به فناوری اهمیت پیدا می کند.»

به همین دلیل است که ما همچنان به سرمایه گذاری بر راه حل هایی که می توانند کربن زدایی شبکه های برق را تسریع کنند و فشار شبکه های برق محلی را با انتقال کار به زمان ها و مکان های دیگر کاهش دهند، در حالی که سرعت، ایمنی و پاسخگویی مورد انتظار از گوگل را حفظ می کنند، ادامه می دهیم.

اعلامیه گوگل یک روز پس از امضای قرارداد آمازون با شرکت خدمات انرژی ENGIE برای تهیه 473 مگاوات انرژی تجدیدپذیر از این مزرعه بادی 882 مگاواتی Moray West در اسکاتلند منتشر شد. این شرکت گفت که تا سال 2025 به فعالیت های آمازون با 100٪ انرژی های تجدیدپذیر کمک می کند.

منبع: interestingengineering

227323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عجیب اما واقعی؛ گوگل از دریا تغذیه می کند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عجیب اما واقعی؛ گوگل از دریا تغذیه می کند!"، کلیک کنید.