فعالیت های جانبی پلیس در جشن انقلاب؛ از تیراندازی تا استخدام زنان در یگان ویژه

همزمان با برگزاری راهپیمایی 22 بهمن در غرفه های پلیس خدماتی نظیر مشاوره در حوزه سربازی، ارایه گواهی عدم سوءپیشینه، استخدام و تمرین با سلاح های لیزری و… به شهروندان حاضر در راهپیمایی 22 بهمن ارایه شد.

به گزارش پیشتاز، صبح امروز راهپیمایی 22 بهمن با حضور اقشار مختلف از مردم و مسیولان در تهران برگزار شد و در همین راستا نیز سازمان ها و نهادهای مختلف نیز در مسیر راهپیمایی خیابان های انقلاب و آزادی با برپایی غرفه های مختلف، نسبت به ارایه خدمات به شهروندان پرداختند.

فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نیز در کنار تامین امنیت راهپیمایی و اجرای تمهیدات ترافیکی، اقدام به برپایی غرفه های مختلف کرده و در آنها خدماتی همچون آموزش شهروندان، پاسخ به سوالات و ارایه مشاوره انجام شد. غرفه های پلیس در ضلع شمالی میدان انقلاب قرار داشت.

همچنین از نکات قابل توجه در این غرفه اجرای سرودملی و موسیقی های محلی از سوی گروهی از افسران یگان ویژه بود که توجه راهپیمایان را به خود جلب کرده بود.

در یکی از این غرفه ها،  زنان یگان ویژه فراجا، برای کودکان حاضر در محل راهپیمایی، مسابقه نقاشی به راه انداخته و از برگزیدگان نیز تقدیر کردند.

فعالیت های جانبی پلیس در جشن انقلاب؛ از تیراندازی تا استخدام زنان در یگان ویژه

در غرفه دیگر نیز، استخدام برای یگان های ویژه فراجا مورد توجه قرار گرفته بود، در این محل از زنان 18 تا 23 سال و مردان 18 تا30 برای استخدام نام نویسی کرده تا بعد از ایام دهه فجر، کارشناسان با آنان تماس گرفته و وارد مراحل گزینش و استخدام در یگان ویژه شوند. استخدام تنها با مدرک دیپلم انجام می شد و برابر پیگیری های خبرنگار پیشتاز، بیش از 40 زن و 100 مرد در همان ساعات آغازین راهپیمایی برای استخدام در یگان های ویژه ثبت نام کرده بودند.

فعالیت های جانبی پلیس در جشن انقلاب؛ از تیراندازی تا استخدام زنان در یگان ویژه

در غرفه مرزبانی،  شهروندان می توانستند از سلاح های شبیه ساز لیزری که برای قلق گیری به کار می رود؛  استفاده کرده و تیراندارزی کنند. این غرفه نیز مورد استقبال راهپیمایان قرار گرفته بود.

فعالیت های جانبی پلیس در جشن انقلاب؛ از تیراندازی تا استخدام زنان در یگان ویژه

در ادامه مسیر راهپیمایی، در غرفه سازمان وظیفه عمومی فراجا، کارشناسان به سوالات مختلف شهروندان درباره تاریخ اعزام، امکان به تعویق انداختن اعزام، جابه جایی محل اعزام، معافیت ها،خروج از کشور و… پاسخ دادند. در این غرفه عمدتا پسران جوان حضور داشتند. همچنین این امکان از سوی سازمان وظیفه عمومی فراجا فراهم شده بود که درخواست های خاص نیز توسط افراد مکتوب شده و توسط کارشناسان به فرماندهی ابلاغ شود تا در صورت تایید مورد رسیدگی قرار بگیرد. 

همچنین امروز به مناسبت 22 بهمن درخواست هایی برای انتقال محل های اعزام و خدمت و همچنین تاریخ اعزام وجود داشت که این موارد با حضور رییس سازمان وظیفه عمومی فراجا مورد رسیدگی قرار گرفت.

فعالیت های جانبی پلیس در جشن انقلاب؛ از تیراندازی تا استخدام زنان در یگان ویژه

ماموران پلیس آگاهی نیز امروز در راهپیمایی مستقر شدند. یکی از خدمات ارایه شده در این غرفه ارایه گواهی عدم سوپیشینه به راهپیمایان بود. 

فعالیت های جانبی پلیس در جشن انقلاب؛ از تیراندازی تا استخدام زنان در یگان ویژه

فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در مسیر راهپمایی، غرفه های مشاوره و مددکاری را نیز برپاکرده و در تمام زمینه های خانوادگی، فردی و حقوقی به شهروندان به صورت رایگان مشاوره ارایه می کرد. همچنین این مراکز در تمامی کلانتری ها فعال هستند. بهداری فراجا نیز با برپایی غرفه سلامت و استقرار پزشک، به انجام امور درمانی مانند ویزیت رایگاه، گرفتن فشارخون و … پرداخته بود.

در کنار این اقدامات جنبی اما، پلیس دو ماموریت مهم را نیز برعهده داشت، اول اینکه نسبت به تامین امنیت راهپیمایی اقدام کرده و درنتیجه آن راهپیمایی در امنیت کامل برگزار شد و دوم اجرای تمهیدات ترافیکی بود که این موارد نیز بدون هیچ مشکلی اجرا شد.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فعالیت های جانبی پلیس در جشن انقلاب؛ از تیراندازی تا استخدام زنان در یگان ویژه" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فعالیت های جانبی پلیس در جشن انقلاب؛ از تیراندازی تا استخدام زنان در یگان ویژه"، کلیک کنید.