مجازات مالک 64 ویلای غیرمجاز در نوشهر

مجازات مالک 64 ویلای غیرمجاز در نوشهر

ساخت وساز 64 ویلای غیرقانونی نوشهر بدون حتی یک برگ مجوز صورت گرفت

آفتاب نیوز :

7 بهمن ماه با حضور مقامات عالی قضایی از جمله قاضی سراج معاون سیاسی رییس قوه قضاییه و خرم آبادی مشاور قضایی رییس قوه قضاییه و رییس کل دادگستری مازندران در جهت حفظ کاربری اراضی کشاورزی عملیات قلع وقمع 64 ویلای غیرمجاز در شهرستان نوشهر که به صورت غیرقانونی احداث شده بودند، آغاز شد.

این ویلا ها که برای فرزندان یک چهره مشهور اقتصادی که سابقه محکومیت هم دارد، است در یکی از زمین های جلگه ای چندین هکتاری احداث شده بودند.

با تشکیل پرونده قضایی مشخص شد که برخی افراد و نهاد ها در دادن مجوز غیرقانونی به این گروه همکاری کرده و کار را برای ساخت وساز غیرمجاز در این پهنه وسیع تسهیل کرده اند.

در ادامه و برای جلوگیری از سوءاستفاده صورت گرفته برای تمامی افراد و نهاد های متخلف در این پروژه پرونده قضایی تشکیل شده است و رسیدگی به آن در دست بررسی است.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری رییس کل دادگستری استان مازندران در رابطه با آخرین وضعیت تخریب این ویلا ها بیان کرد: عملیات تخریب ویلا ها به صورت جدی و با سرعت ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه نظارت دستگاه قضایی تا تخریب کامل سازه های غیرمجاز وجود دارد گفت: روز گذشته نیز به همراه تعدادی از مسیولان قضایی بازدیدی از محل انجام شد و طبق برآورد ها تا کنون حدود 35 درصد از بنا های احداث شده به صورت کامل تخریب شده است و عملیات تخریب ادامه دارد.

رییس کل دادگستری استان مازندران تاکید کرد: سازنده ویلا ها متعهد شده است پس از اتمام عملیات تخریب، اراضی به حالت قبل بازگردد و تمام هزینه های قلع وقمع و کاشت درخت نیز با مالک است.

معاون سیاسی رییس قوه قضاییه در بازدید از روند قلع وقمع 64 ویلای غیرمجاز در شهرستان نوشهر با ابراز اینکه ساخت وساز این 64 ویلا بدون حتی یک برگ مجوز و با زدوبند صورت گرفته است، گفت: متخلفین و افرادی که قصد تغییر کاربری غیرمجاز را دارند، سرنوشت این 64 ویلای غیرمجاز را ببینند؛ تعقیب قضایی و برخورد قانونی با تارکین فعل و مسیولین متخلف، در مرحله بعدی اقدامات دستگاه قضا خواهد بود.

سراج اظهار کرد: در 3 شهرستان استان مازندران، 953 قطعه معروف به 10 هکتاری وجود دارد که معروف به جنگل های جلگه ای است و طبق قانون و مقررات تبدیل کاربری، افراز و تفکیک آن ها ممنوع است.

نماینده ویژه رییس قوه قضاییه اضافه کرد: افرادی که این زمین ها را خرید و فروش می کنند در محضر، وکالت بلاعزل ارایه می دهند که در صورت تغییر کاربری، زمین ها باید اعاده به حالت اول شود و به منابع طبیعی بازگردد.

سراج در خصوص 64 ویلای غیرمجاز شهرستان رامسر تاکید کرد: این واحد ها در زمین موسوم به 10 هکتاری در نوشهر ساخته شده است و این در حالی است که طبق بررسی انجام گرفته، متخلفین حتی یک برگ مجوز از هیچ ارگانی دریافت نکرده و با زدوبند اقدام به ساخت وساز کرده اند.

وی ادامه داد: تعدادی از این قطعات نیز با ارزش ریالی 80 تا بیش از 100 میلیارد تومان خرید و فروش شده است و مجموعاً بیش از 6 هزار میلیارد تومان آورده این طرح بوده است.

سراج خاطرنشان کرد: متاسفانه با تخریب و تغییر کاربری غیرمجاز در این زمین ها ساختمان سازی انجام شده است.

معاون رییس قوه قضاییه با اعلام اینکه بررسی تک به تک و دقیق و تصمیم گیری قانونی در مورد 953 قطعه 10 هکتاری در 3 شهر استان مازندران در حال انجام است، تصریح کرد: قبلاً هم گفته شده است که هزینه کامل تخریب، با مالک است و دولت حتی یک ریال هزینه برای تخریب ساختمان ها پرداخت نمی کند. با توجه به وکالت بلاعزل محضری مالک و تعهد وی مبنی بر اعاده به وضع سابق، در زمان حاضر این مهم در حال انجام است و در نهایت طبق قانون، زمین ها به منابع طبیعی باز خواهد گشت.

سراج با هشدار به افرادی که نسبت به تغییر کاربری غیرمجاز اقدام می کنند، تاکید کرد: متخلفین سرنوشت این 64 واحد ویلای غیرمجاز در شهرستان نوشهر را ببینند؛ قطعاً اگر فردی خلاف قانون عمل کند، قوه قضاییه به مسیله ورود می کند و اقدام قاطع و قانونی را لحاظ خواهد کرد.

سراج خاطرنشان کرد: در این راستا افرادی هستند که ترک فعل کردند و وظایف خود را به درستی انجام ندادند و قطعاً با افرادی که ترک فعل کردند، ضمن تشکیل پرونده، برخورد قانونی خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مجازات مالک 64 ویلای غیرمجاز در نوشهر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مجازات مالک 64 ویلای غیرمجاز در نوشهر"، کلیک کنید.