هلال احمر در شرایط مناسبی است

هلال احمر در شرایط مناسبی است

جمعیت هلال احمر به واسطه امکانات تجهیزات و بروزرسانی از نظر تمرینات در شرایط مناسبی است و امیدوارم بجز تمرین و مانورهای امدادی، نیازی به بهره گیری از این امکانات نداشته باشیم.

به گزارش پیشتاز به نقل از سازمان امداد و نجات، مهندس محمودی اظهار داشت: ما نیازمند این هستیم که به طور دایم در تمام کشور خودمان را برای انواع بحران ها آماده کنیم، جغرافیا بسیار متنوعی که در خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران هست مارا به این می طلبد که در همه این جغرافیاهای متفاوت تمرینات و عملیات های امداد و نجات را به طور دایم تمرین کنیم.

وی افزود: یکی از مکان های مهم جمعیت هلال احمر خود استان گلستان است که به خاطر شرایط طبیعی متنوع مثل جنگل ، کوه ، کویر و دریا تقریباً  یک جغرافیا کوچکی از جمهوری اسلامی ایران را در خود جا داده است و می تواند آن خواسته های جمعیت هلال احمر را برآورده کند.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر به واسطه امکانات تجهیزات و بروزرسانی از نظر تمرینات در شرایط مناسبی است و امیدوارم بجز تمرین و مانورهای امدادی، نیازی به بهره گیری از این امکانات نداشته باشیم.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور اضافه کرد:  یکی از موراد جدید در این مانور ها تکنیک های عملیات هوایی متنوعی است برای امدادرسانی و بکارگیری پهباد های جدید که در همه استان های کشور تهیه و توزیع می شود که با قابلیت پرواز شب و شرایط اضطراری که قابلیت عملیات های جست و جو ارزیابی را به شدت ارتقا خواهد داد.

محمودی تصریح کرد: انواع تجهیزاتی که نیاز است از نظر ارتباطی با تمرین عملیاتی دستگاه های مرتبط در بحران یکی از برنامه و اهداف سازمانی امداد و نجات جمعیت هلال احمر است که در این تمرینات دستگاه های عضو کارگروه مدیریت بحران هرآنچه را دارند تبادل خواهند کرد.

وی افزود: اصالت عملیات امداد و نجات در کشور های پیشرفته در اروپا این است که معمولاً  در 72 ساعت اول تمام مردم باید توانی اداره خود را داشته باشند تا زمانی که تیم های امدادی از کشور سازماندهی و وارد شوند این یک قانون الزام آور هست که امیدوارم یکی روزی در کشور ما هم انجام شود.

محمودی با اشاره به وقت طلایی برای عملیات های امداد و نجات در حوادث جاده ای افزود: در جاده ها تقریباً قاعده قانونی این است که هر 40 کیلومتر یک پایگاه امداد و نجات مستقر باشد، حدود 40 هزار کیلومتر جاده اصلی در کشور داریم که بالغ بر 630 پایگاه امدادی داریم که تقریباً در تمام محور های اصلی پایگاه های هلال احمر رعایت استانداردهای جهانی شده است و حداقل زمان 15 دقیقه و یا پایین تر ما به صحنه عملیات خواهیم رسید.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور اظهار کرد: برای گستره کل کشور این موضوع دارد کار می شود رییس جمهور شهید آیت الله رییسی با جدیدت وارد شد و توانایی های خیلی زیادی را به دستگاه های اجرایی تزریق کردند.

محمودی در پایان گفت: ما در جمعیت هلال احمر 1000 دستگاه خودرو جدید داریم که در حال توزیع در بین پایگاه های امداد و نجات هستیم که همین موضوع در کل کشور سه دقیقه میانگین زمان رسیدن نیروهای عملیاتی هلال احمر به تصادفات جاده ای را کاهش می دهد.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هلال احمر در شرایط مناسبی است" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هلال احمر در شرایط مناسبی است"، کلیک کنید.