ویژگی های اسکنر لابراتواری و اسکنر مدیت

آفتاب نیوز :

بعضی از مهم ترین ویژگی ها اسکنر های لابراتواری عبارتند از:

•    وضوح:

وضوح و شفافیت اسکنر تعیین خواهد کرد که تصویر اسکن شده چقدر دقیق می باشد.

•    سرعت اسکن

سرعت اسکن ها تعیین خواهد کرد تا چه سرعتی می تواند یک تصویر با سند را اسکن کند.

•    عمق رنگ

عمق رنگ یعنی اینکه اسکنر چند رنگ را می تواند تشخیص دهد.

•    دقت رنگ

دقت رنگ تعیین خواهد کرد که اسکنر می تواند رنگ ها را چقدر دقیق تولید کند.

•    کنتراست

کنتراست تعیین خواهد کرد که اسکنر می تواند اسکنر تفاوت بین رنگ های تیره و روشن را چقدر دقیق می تواند نشان دهد.

ویژگی های اسکنر لابراتواری و اسکنر مدیت

نکات خرید اسکنر لابراتواری مناسب

هنگام خرید برای قیمت اسکنر لابراتواری مناسب بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

•    کاربرد: اسکنر را برای په کاری می خواهید؟ اگر برای اسکن تصاویر پزشکی یا علمی لازم دارید، شما به اسکنر با وضوح بالا و دقت رنگ بالا نیاز دارید. اگر برای اسکنر اسناد استفاده می کنید، به اسکنر با سرعت اسکنر بالا نیاز دارید.
 
•    وضوح اسکنر: وضوح به معنی اینکه تصاویر اسکن شده چقدر دقیق خواهد بود؟ وضوح لب اسکنر ها معمولا با dpi اندازه گیری خواهند شد. برای اسکن تصاویر های پزشکی یا علمی با وضوح 300 dpi یا بالاتر نیاز دارید همچنین برای اسکن اسناد به وضوح 600 dpi یا بالاتر نیاز دارید.

•    سرعت اسکن: سرعت های اسکن تعیین می کند که اسکنر تا چه سرعتی می توانند یک تصویر یا سند را اسکن کنند. اگر تعداد زیادی تصویر یا سند برای اسکن دارید، به یک اسکنر با سرعت بالا نیاز دارید.

•    عمق رنگ اسکنر: عمق رنگ تعیین می کندکه اسکنر می تواند چه رنگ را تشخیص دهد. در اسکنر های عمق رنگ معمولا با بیت اندازه گیری می شوند. برای اسکن تصاویر با کیفیت بالا، به عمق رنگ 24 بیت یا بالاتر نیاز دارید.

•    دقت رنگ: دقت رنگ تعیین خواهد کرد که اسکنر می تواند رنگ ها را چقدر دقیق تولید کند. برای اسکن تصاویر با کیفیت بالا به دقت رنگ بالا نیاز دارید.

•    کنتراست: این کنتراست است که می تواند تعیین کند تفاوت بین رنگ های تیره و روشن چقدر است. برای اسکن تصاویر با کیفیت بالا شما به یک کنتراست بالا نیاز دارید.

•    قیمت: قیمت اسکنر لابراتواری می تواند بالا باشد، قبل از خرید حتما بودجه خود را در نظر بگیرید.

گارانتی و خدمات پس از فروش

از فروشنده بخواهید که اسکنر را با تصاویر یا اسنادی که قصد اسکن آن ها را دارید آزمایش کند. این به شما کمک می کند تا کیفیت اسکن را ارزیابی کنید. حتما گارانتی اسکنر را بررسی کنید و نصب و آموزش اسکنر ها را نیز از شرکت ارایه دهنده درخواست نمایید.

اسکنر مدیت

اسکنر مدیت داخل دهانی i700 یکی از بهترین برند ها در سیستم های دیجیتال می باشد که تحول عظیم در سیستم تصویربرداری و قالب گیری مطب و کلینیک دندانپزشکی شما ایجاد می کند. اسکنر سه بعدی مدیت ساخت کشور کره جنوبی می باشد و در ایران جز اولین گزینه ها برای خرید اسکنر می باشد. استفاده از اسکنر سه بعدی دندانپزشکی مزیت های زیادی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

ویژگی های اسکنر لابراتواری و اسکنر مدیت

•    عدم استفاده از خمیر های قالب گیری
•    افزایش دقت و حذف خطا های دستی
•    مشاهده عکس به صورت سه بعدی با دقت بالا
•    ایجاد حس خوشایند برای بیمار در پروسه قالب گیری

اسکنر Medit i700 کاربرد های فراوانی دارد که کار دندانپزشک را در بسیاری از موارد مانند کلیر آلاینر، روکس و بریج، فول دنچر ارتودنسی، سرجیکال گاید بسیار راحت خواهد کرد. در ادمه به ویژگی های اسکنر Medit مدل i700 خواهیم پرداخت. اسکنر مدیت تصویر سه بعدی را از دهان و موقعیت و مختصات دندان را در قالب فایل و به صورت آنلاین در اختیار دندانپزشک قرار می دهد که این تصویر دقیق می تواند در تشخیص و طرح درمان فوق العاده تاثیرگذار باشد.

نرم افزار دستگاه اسکنر i700 بسیار پیشرفته و در عین حال دارای کاربری آسان (user friendly) می باشد. امکان پرونده سازی و ذخیره اطلاعات بیماران و عکس های آن ها یکی دیگر از مزیت های اسکنر سه بعدی مدیت می باشد. این تصاویر قابلیت ذخیره سازی در سیستم cloud را نیز دارد. نحوه کار اسکنر دندانپزشکی مدیت با ارسال و دریافت نور است که هیچگونه ضرری برای بیماران و پرسنل نخواهد داشت. این دستگاه فیلترینگ هوشمند دارد که بافت های غیر ضروری را با استفاده از هوش مصنوعی حذف کرده و کمک بسیار زیادی در افزایش کیفیت عکس و تشخیص شما دارد.

اسکنر داخل دهانی

تکنولوژی و فناوری های پزشکی و دندانپزشکی به شکل چشمگیری تغییر کرده است. در دنیای دندانپزشکی، پیشرفت های فناوری راه را برای تشخیص دقیق تر و افزایش مراقبت از بیمار هموار کرده است است. یکی از تجهیزاتی که توجه زیادی را به خود جلب کرده اسکنر داخل دهانی است. این دستگاه پیشرفته، تصویر برداری از دندان را متحول کرده و تصاویر 3 بعدی دقیق از حفره دهان را در اختیار دندانپزشکی قرار می دهد. 

اسکنر داخل دهانی یک دستگاه دندانپزشکی پیشرفته ای است که برای گرفتن تصاویر سه بعدی با وضوح بالا از حفره های دهانی بیمار استفاده می شود. این دستگاه از فناوری نوری پیشرفته برای ایجاد تصاویر دیجیتالی از دندان ها، لثه ها و بافت های اطراف استفاده می کند. این اسکنر از یک دستگاه دستی با یک دوربین تشکیل شده است که تصاویر دقیقی را ثبت می کند و در لحظه عکس ها را به کامپیوتر منتقل می کند. تصاویر اسکن شده را می توان برای کاربرد های مختلف دندانپزشکی از جمله ترمیم دندان، ارتودنسی و پروتز استفاده کرد.

کاربرد اسکنر داخل دهانی

•    بررسی و تشخیص مشکلات های دندانی مانند بدسازگاری ها، ترمیمات دهانی ناکامل یا نامناسب، شکستگی های دندان
•    بررسی و اندازه گیری مکان های مختلف در دهان برای نصب ایمپلنت ها و ترمیمات دندانی.
•    بررسی و اندازه گیری دقیق پروتز های دندانی و تهیه یک قالب مناسب برای ساخت آن ها

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ویژگی های اسکنر لابراتواری و اسکنر مدیت" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ویژگی های اسکنر لابراتواری و اسکنر مدیت"، کلیک کنید.