کشف بیش از 500 موبایل سرقتی در عملیات پلیس آگاهی پایتخت/کاهش سرقت مسلحانه

کشف بیش از 500 موبایل سرقتی در عملیات پلیس آگاهی پایتخت/کاهش سرقت مسلحانه

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ از کشف بیش از 500 دستگاه تلفن همراه مسروقه از 74 سارق به عنف و قاپ زنی حرفه ای در پایتخت خبر داد.

به گزارش پیشتاز، سردار علی ولیپور گودرزی در حاشیه اجرای طرح برخورد با سارق به عنف و زورگیر که در مقر پلیس آگاهی تهران بزرگ برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: همکاران من در پلیس آگاهی تهران بزرگ پس از چندین روز کار اطلاعاتی، موفق به شناسایی تعدادی از سارقان به عنف و قاپ زن شده و در نهایت طی 48 ساعت گذشته با هماهنگی مقام قضایی، عملیات متعددی را به اجرا گذشته و در مجموع 74 نفر از سارقان به عنف حرفه ای و قاپ زن را دستگیر کردند.

وی با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده گفت: این افراد در بازجویی های اولیه به سرقت بیش از 500 دستگاه تلفن همراه اعتراف کردند. همچنین با دستگیری این افراد 21 باند سرقت نیز منهدم شد.

ولیپور گودرزی ادامه داد: علاوه بر سارقان دستگیر شده، چند کلاهبردار و اخاذ هم دستگیر شده اند. همچنین مالخران اموال مسروقه نیز شناسایی شده اند که برخی از آنان دستگیر شده و برخی دیگر نیز به زودی دستگیر خواهند شد.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه عمده افراد دستگیر شده، سابقه دار  و جزو سارقان حرفه ای هستند، گفـت: خوشبختانه هماهنگی خوبی با دستگاه قضایی داریم و این افراد روانه زندان خواهند شد. بعد از آن هم با پابندهای الکترونیک کنترل خواهند شد.

ولیپور گودرزی در پاسخ به پرسشی در خصوص آمار سرقت مسلحانه نیز گفت: سرقت مسلحانه کاهش یافته است اما در مواردی همچنان سلاح در دسترس مجرمان هست و ما در حال برخورد با این افراد هستیم. همچنین قانون تشدید مجازات در حال پیگیری است.

وی در پاسخ به پرسشی دیگر در مورد امنیت کنکور سراسری نیز گفت: در زمینه کنکور کارگروهی در وزارت کشور تشکیل شده که فراجا هم عضو آن است و حتما اقداماتی برای بهتر برگزار شدن آن انجام می شود.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره اینکه آیا انتشار ویدیوهایی مانند زورگیری در بزرگراه صدر نشان دهنده افزایش جرایم خشن است یا خیر، گفت: چنین مواردی در گذشته هم وجود داشته اما در گذشته ضریب نفوذ اینترنت به اندازه امروز نبوده است. آمارهای ما نشان می دهد که اتفاقا در چنین سرقت هایی با کاهش روبه رو هستیم، اما انتشار گسترده ویدیو سبب می شود که افراد بیشتری از وقوع یک مورد باخبر شوند. در این پرونده همانطور که اخبارش منتشر شد، کاراگاهان پلیس آگاهی در کمترین زمان ممکن مجرمان را شناسایی کردند.

ولیپور گودرزی درباره روند وقوع جرایم از سال 1401 به بعد نیز گفت: در سال 1401 به دلیل اتفاقاتی که رخ داد ما شاهد افزایش 20 درصدی جرایم بودیم. در ماه های پایانی سال موفق به توقف رشد این روند شدیم و در سال 1402 نیز با اقدامات انجام شده، وقوع جرایم 12 درصد کاهش پیدا کرد.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف بیش از 500 موبایل سرقتی در عملیات پلیس آگاهی پایتخت/کاهش سرقت مسلحانه" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف بیش از 500 موبایل سرقتی در عملیات پلیس آگاهی پایتخت/کاهش سرقت مسلحانه"، کلیک کنید.