آمادگی 21 فرودگاه بین المللی کشور برای اعزام حجاج/ هشدارها و توصیه های پلیس به حجاج

آمادگی 21 فرودگاه بین المللی کشور برای اعزام حجاج/ هشدارها و توصیه های پلیس به حجاج

فرمانده یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا از آمادگی کامل پلیس فرودگاه برای اعزام زایران به زیارت خانه خدا از 21 فرودگاه بین المللی کشور خبر داد.

به گزارش پیشتاز، سردار رضا بنی اسدی فر با اشاره به اهمیت عملیات بزرگ حج تمتع 1403 و اعزام زایران خانه خدا اظهارکرد: همکارانم در پلیس فرودگاه های فرماندهی یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا با برنامه ریزی های انجام شده در آمادگی کامل برای تامین امنیت زایران در دو مرحله اعزام و بازگشت از سرزمین وحی قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه اعزام زایران حج تمتع در سال جاری از تاریخ بیست و چهارم اردیبهشت آغاز ودر 18 خرداد ماه پایان خواهد یافت، افزود: 21 ایستگاه پروازی شامل فرودگاه های امام خمینی(ره)، رشت، قشم، چابهار، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، تبریز، زاهدان، ساری، شیراز، کرمان، گرگان، مشهد، همدان، یزد و زنجان پذیرای زایران گرامی خواهند بود.

وی با بیان اینکه در راستای تکریم زایران، کارکنان مجرب و با مهارت تر در گیت های بازرسی فرودگاه به کارگیری خواهند شد گفت: جلسات متعدد همکاری و هماهنگی با سازمان حج و زیارت، شرکت های هواپیمایی و سایر نیروهای مسلح مرتبط با این عملیات بزرگ به منظور تسهیل در ارایه خدمات به زایران محترم برگزار شده است.

 بنی اسدی فر با اشاره به بررسی دقیق و هوشمندانه اقلام و وسایل همراه زایران توسط کارکنان پلیس فرودگاه در محیط های فرودگاهی ادامه داد: چنانچه از زایری مواد مخدر و روانگردان  به هر میزان کشف شود، ضمن جلوگیری از ادامه سفر وی، به استناد ماده 17 قانون مبارزه با مواد مخدر در مرحله اول یک تا پنج سال و در مرحله دوم پنج تا 15 سال ممنوع الخروج از کشور خواهد شد.

فرمانده یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا با تاکید بر لزوم حفظ شان و منزلت زایران ایرانی با عمل به قانون و توجه به توصیه های پلیس تصریح کرد: پلیس کشور میزبان در صورت کشف مواد مخدر و روانگردان از زایران بدون اغماض رفتاری بسیار سختگیرانه داشته و مجازات های سنگین برای فرد خاطی در نظر می گیرند .

بنی اسدی فر همچنین توصیه کرد: زایران ازحمل برخی داروهای گیاهی که از نظر ظاهری شباهت زیادی با مواد مخدر دارند مانند شیرین بیان با توجه به اینکه برای پلیس عربستان ناشناخته است خودداری کنند. 

وی حمل و استفاده از انواع داروهای آرام بخش و خواب آور و حاوی کدیین در کشور عربستان را ممنوع عنوان کرد و گفت: در صورت کشف این قبیل داروها در کشور عربستان نسبت به آن مجازات اعمال خواهد شد لذا شایسته است افرادی که دارای بیماری خاص و مجبور به استفاده از دارو می باشند مراتب را با کارشناسان سازمان حج و زیارت مطرح کنند.

 بنی اسدی فر حمل اقلامی از قبیل ترشیجات، مایعات اسیدی مثل آبلیمو و آبغوره، کارد، چاقو و وسایل برنده انواع قوطی های حاوی مواد اشتعال زا از قبیل گاز و فندک را در مسافرت های هوایی و برابر قوانین بین المللی ممنوع دانست و تاکید کرد: از قراردادن اقلام و وسایل فوق در داخل وسایل همراه و یا حمل آن خودداری کنند.

وی به زایران توصیه کرد: از پذیرش امانات افراد ناشناس جدا خوداری کنید چرا که این موضوع مسیولیت آور است. همچنین از سپردن بار، وسایل همراه و مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس خودداری و در تمامی مراحل سفر از گذرنامه و مدارک شناسایی خود به دقت مراقبت کنید.

فرمانده یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا گفت: بهتر است مسافران و زایران عزیز اشیاء قیمتی و با ارزش را همراه خود حمل نمایند و از قراردادن آن ها داخل چمدان خودداری کنند، لکن در محل های پرازدحام  مثل درهای ورود و خروج، احتمال سرقت از وسایل همراه بسیار متصوراست لذا شایسته است در این مناطق هوشمندانه رفتار شود.

پایان خبر پیشتاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمادگی 21 فرودگاه بین المللی کشور برای اعزام حجاج/ هشدارها و توصیه های پلیس به حجاج" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمادگی 21 فرودگاه بین المللی کشور برای اعزام حجاج/ هشدارها و توصیه های پلیس به حجاج"، کلیک کنید.